همیاب ۲۴

update ios10

به روزرسانی سیستم عامل آیفون به ios10 -قسمت اول

در پست معرفی آیفون ۷ جدیدترین محصول کمپانی اپل معرفی شد.یکی از برتری های گوشی آیفون۷ داشتن سیستم عامل ios10 اخرین ورژن سیستم عامل اپل می باشد که از نطر پردازش و سرعت نسبت به نسخه های پیشین برتری دارد.در این میان اپل اعلام کرده است که گوشی های iphone  و ipad  می توانند سیستم عامل خود را به روزرسانی کنند.جزئیات این خبر در تاریخ ۱۳ سپتامبر یعنی  سه شنبه اعلام خواهد شد.
اما نکته ای که وجود دارد این است که قبل از بروزرسانی گوشی ایفون خود لازم است یک نسخه پشتیبان از اطلاعات دستگاه خود داشته باشید.در این پست ما دو راه را به شما معرفی خواهیم کرد که شما می توانید به دلخواه و با توجه به راحتی خود یکی را انتخاب کنید.

با همیاب۲۴ همراه باشید:

روش های backup  گیری از گوشی ایفون:

۱-گرفتن backup با استفاده از فروشگاه iCloud

۲-استفاده از نرم افزار محصول شرکت اپل بنام iTunes

 تفاوتی که این دو دارند این است که در icloud  تا ۱ ترابایت فضای ذخبره سازی به شما اختصاص می دهد که ۵ گیگ اول رایگان است و شما تنها با اتصال wifi و اینترنت می توانید از هرجا به داده های خود دسترسی داشته باشید.اما در روش  itunes  ذخیره سازی به فضای موجود در کامپیوتر و pc  شما  بستگی دارد و برای دسترسی به اطلاعات باید به کامپیوتر خود دسترسی داشته باشید.

استفاده از icloud:

  • ابتدا از اتصال اینترنت خود اطمینان حاصل کنید.
  • به قسمت setting  گوشی خود بروید و به icloud  ضربه بزنید و مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings>> iCloud>> Storage>> Manage Storage

  • در این قسمت دستگاه خود را انتخاب کنید و جزئیات backup گیری و سایز را مشاهده خواهید کرد.
  • همچنین می توانید بصورت خودکار از گوشی ایفون خود backup گیری کنید.مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings>> iCloud>> Backup

استفاده از itunes:

پس از نصب نرم افزار کابل USB  که به گوشی ایفون متصل است را به کامپیوتر خود وصل می کنیم. سپس برروی نرم افزار iTunes کلیک کرده و نام دستگاه را در محیط نرم افزار پیدا می کنیم و سپس از گزینه backup now  پشتیبان گیری را آغاز می کنیم.

برای دریافت نرم افزار از سایت رسمی اپل به لینک زیر بروید:

backup for iphone


اگر شما صاحب گوشی ایفون هستید و علاقمند هستید سیستم عامل گوشی خود را به ios 10 به روزرسانی کنید در تاریخ ۱۳ سپتامبر جزئیات خبر از سوی کمپانی اپل اطلاع رسانی می شود.منتطر خبرهای بعدی در بلاگ همیاب ۲۴ باشید!!!!