همیاب ۲۴

هکرداعشی محکوم به بیست سال زندان شد!

آردیت فریزی هکری است که در دادگاه های ایالات متحده آمریکا به اتهام کمک به تروریسم محاکمه خواهد شد.فریزی پیش تر نیز اقداماتی از قبیل هک کاربران حقیقی و حقوقی در سوابق خود داشت.

آردیت فریزی در سال ۲۰۱۵ و در کشور مالزی دستگیر و به آمریکا منتقل شد. او در دادگاه ایالتی ویرجینیا محاکمه شد و به جرایم خود اعتراف کرد. بر اساس اعترافات فریزی، او با نفوذ به رایانه‌ی شخصی سربازان ارتش آمریکا، اطلاعات مربوط به داعش را به سرقت برده و به این گروه تروریستی می‌فروخت.

گویا رابط فریزی با گروه داعش،شخصی به نام جنید حسین بود که در ماه آگوست در بمباران هوایی نیروهای اتلاف کشته شد.جنید حسین چند روز قبل از کشته شدنش در توئیتر شخصی خود،خبری مبنی بر هک اطلاعات ارتش آمریکا را همراه با لینکی که نام، ایمیل،آدرس سکونت و شماره تلفن و بسیاری از اطلاعات شخصی ۱۳۵۱ سرباز و کارمند آمریکایی را منتشر کرده بود.

به گفته‌ی دادستان ویرجینیا، جنید حسین علاوه بر این، خطاب به سربازان آمریکایی گفته بود «ما وارد ایمیل‌ها و رایانه‌های شما شده‌ایم. ما نام و نشانی شما را داریم. ما تمام حرکات شما را ضبط می‌کنیم. ما نام کاربری شما در شبکه‌های اجتماعی را داریم. به امید خدا به زودی گردن شما را در خاک خودتان خواهیم شکست!»