همیاب ۲۴

گوشی همراه

تنظیم خواب انسان با کمک کالای دیجیتال وتکنولوژی روز

دغدغه ها و فعالیت های روزانه باعث شده است بشر نیاز به خوابی آرام را بیش از گذشته احساس کند.در این میان  با گذشت زمان، تکنولوژی به کمک بشر آمد تا بتواند وسایل و اسباب امنیت و آرامش انسان را فراهم کند.این پیشرفت تا آن جایی ادامه یافت که محققان به فکر افتادند تا خواب انسان که یکی از مهمترین علل آرامش و آسایش روحی و جسمی آن است را مورد بررسی قرار دهند و بتوانند این آرامش را برای انسان مدرن امروزی فراهم کنند.یکی از دلایل نداشتن آرامش فکری انسان همین ابزارها و قطعات دیجیتال است که برای نمونه  با امواج خود تاثیر منفی بر بدن و خواب انسان داشته است.محققان با کمک همین سلاح کالای دیجیتال ،استفاده مثبت آن را در جهت خدمت به بشر در پیش گرفتند.

امروزه تعداد انگشت شماری از این دستگاه های دیجیتال در بازار جهانی موجود است که شما با کمی سبک سنگین کردن می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

Hello Sense and Sleep Pill ($129)-1

ردیاب حسگر خواب که به اندازه یک سکه می باشد و اصطلاحا قرص خواب نام دارد. به طور مداوم آهنگ خواب را پخش می کند.این وسیله دارای قسمت هایی از جمله یک میکروفون، حسگر نور، حسگر ذرات، و درجه حرارت و رطوبت سنسور می باشد.تمامی نتایج حاصل سنسور ها که بر روی نرم افزار تلفن به همراه تصاویری از محیط اتاق خواب نمایش داده می شود.طول عمر آن ۱۲ ماهه است.

sense-sleep-tracker-it-compressed

Beddit 2.0 Sleep Tracker ($100)-2

نسخه دوم این با ویژگی های منحصربفرد می باشد که دارای سنسورهای فوق العاده نازک است که در زیر ورق های تخت قرار می گیرد.طول مدت خواب، کیفیت، سرعت تنفس، و حتی ضربان قلب را پیگیری می کند.این دستگاه با استفاده از بلوتوث LE، به گوشی همراه متصل می شود و شما می توانید تمام جزئیات خواب خود را ببینید.

خواب و تکنولوژی

S+ by ResMed ($80)-3

یکی از دستگاه های پیشرفته تر در این لیست از S + است که متعلق به  شرکت  ResMed می باشد.دستگاه تا حدودی بزرگ با ترکیبی از پالس های مافوق صوت و سونار، قادر به دیدن بدن از طریق پتو  و نظارت بر حرکات قفسه سینه و نفس کشیدن شماست .همچنین قابلیت پخش موسیقی دارد. 

s-by-resmed-compressed

Sevenhugs HugOne ($180)-4

HugOne  معروف به مانیتور خواب خانواده است.دارای حسگر قوی است.هنگامی  که کسی از خواب بیدار می شوذ و یا زمانی که کیفیت هوا نامناسب است،هشداری به نرم افزار موبایل می فرستد که برای سیستم عامل اندروید  و iOS در دسترس قرار داده شده است.همچنین زمان مناسب بیدار شدن شمارا که مناسب سیستم ایمنی شما سنجیده شده است ،هشدار می دهد.

sevenhugs-hugone-compressed

Withings Aura ($300)-5

بسیار شبیه Beddit ردیاب خواب است، اما همراه با چند ویژگی های بیشتر!این  سنسور زیر تشک قرار می گیرد و  ضربان قلب و تنفس را پیگیری می کند.این قطعه دارای بلندگو و خاصیت تغییر نور است  با استفاده از این دو مولفه هنگامی که  شما در رختخواب هستید، طول موج نوری را منتشر می کند ک  به خواب رفتن سریع تر شما کمک می کند.همپنین زمان مناسب بیدار شدن شمارا باتولید طول موج مناسب اعلام می کند. این وسیله با آیفون s4 کار می کندولی اگر شما یک کاربر اندروید هستید، دستگاه شما بلوتوث LE نیاز دارد.

3-compressed

Sleep Number SleepIQ Kids Bed ($700+)-6

این تشک خواب دیجیتال برای بچه ها مناسب است.از انجایی که خواب کودک برای والدین مهم است،دارای مانیتور خواب یکپارچه است که اجازه می دهد تا والدین بر الگوی خواب کودک خود، به طور مستقیم از طریق برنامه ای که روی گوشی همراه نصب می شود،نظارت کنند.تخت مجهز به نور شب است که پدر و مادر می توانند  از راه دور زمانی که کودک به خواب می رود آن را خاموش کنند.

تکنولوژی تخت خواب با نرم افزار

برای دیدن اطلاعات جامع تر و خرید این محصولات به (منبع) مراجعه کنید.