همیاب ۲۴

سرقت خودرو

سرقت خودرو

چند روز پیش خانواده ای در بندر انزلی مقابل رستورانی توقف کرده و خودرو خود را پارک کردند و با خیال راحت به رستوران رفته و مشغول غذا خوردن شدند. پس از صرف غذا و بیرون آمدن از رستوران متوجه شدند ماشین آنها به سرقت رفته است. متاسفانه آنها دو عدد لپ تاپ نیز در داخل ماشین خود داشتند که به همراه خودرو سرقت شد. پس از اینکه در اینترنت جستجویی انجام دادند با سامانه همیاب ۲۴ آشنا شدند و مشخصات دو لپ تاپ خود را در این سامانه ثبت کردند. پس از آن اطلاع رسانی کالاهای سرقتی از طرف همیاب ۲۴ به تمامی فروشگاه های کشور انجام شد تا در صورتی که سارق قصد فروش آنها را داشته باشد، صاحب فروشگاه با اطلاع رسانی به پلیس موجبات دستگیری سارق را فراهم آورد.

هشدارهای امنیتی:

اتومبیل خود را به لوازم ایمنی نظیر دزدگیر، سوییچ مخفی، قفل فرمان، قفل پدال، قفل سوییچی و سایر وسائل تأخیری و بازدارنده مجهز كنید.

از به‌جای گذاشتن سوییچ اتومبیل خود روی در، جداً بپرهیزید.

از پارك كردن اتومبیل در نقاط خلوت و تاریك خودداری كنید.

در حین گردش و تفریح اتومبیل خود را در مكانی امن و حتی المقدور در پاركینگ‌های مطمئن پارك كنید.

از به‌جای گذاشتن اشیای قیمتی و قابل توجه مثل گوشی تلفن همراه، كیف پول و … در داخل خودرو جداً بپرهیزید.

چون احتمال استفاده نامشروع و حتی ضد امنیتی از خودرو میرود، سریعا به نزدیك‌ترین حوزه یا كلانتری محل مراجعه و مشخصات كامل خودرو اعم از شماره انتظامی، شماره موتور، شماره بدنه، رنگ، مدل و سیستم آن را برابر اسناد مالكیت اعلام دارید.

پس از اینكه به كلانتری اطلاع دادید، سریعا اسناد و مدارك مالكیت خودرو را به همان كلانتری ارائه دهید. 

 محل، تاریخ و ساعت دقیق سرقت را به ماموران اطلاع دهید.

اسناد خودرو و یا هر سند دیگری را كه داخل آن بوده است، به كلانتری اطلاع دهید.

به منظور دسترسی سریع به شما، حداقل دو آدرس غیر قابل تغییر به عوامل رسیدگی كننده به پرونده ادامه دهید تا در صورت كشف وسیله نقلیه مسروقه، بتوانند به شما اطلاع دهند.