همیاب ۲۴

سرویس وب همگام ساز اپرا هک شد

یکی از بزرگترین طعمه ها برای هکرها مرورگرها هستند.اما هک کردن سرویس همگام ساز آن ها به راحتی نمی باشد اما انگار اپرا این بار استثنا شده است.

این شرکت به کاربرانش هشدار داده است که هک سیستم همگام سازی ممکن است به هکر ها اجازه دهد تا به اطلاعات ورودی شما دسترسی یابند. در حالی که شاید به نظر می رسد همگی رمز های عبور شما در امان هستند (به عنوان مثال همگی رمز های عبور همگام شده کد گذاری شده اند). اپرا درباره ی این موضوع ریسک نمی کند. این شرکت تمامی رمز های عبور حساب های کاربری را بازنشانی می کند . به شما نیز توصیه می کند تا تمامی رمز های عبوری را که در سایت های شخص ثالث وارد کرده اید عوض کنید تا در امان بمانید.

اپرا البته به این موضوع اشاره کرده است که این حمله همه ی ۳۵۰ میلیون کاربرش را دربر نخواهد گرفت و حتی بیشتر افراد از قابلیت همگام سازی استفاده نمی کنند. هر چند این حمله تقریبا ۱٫۷ میلیون کاربر فعال را در حالت خطرناک باقی می گذارد و آن ها را در ریسک قرار می دهد. و همچنین به نظر می رسد کاربران غیر فعالی نیز وجود دارند که رمز های عبور مهم خود را ذخیره می کنند. واقعا جای تعجب است که یک حفره ی امنیتی این چنین ضرر هایی را به بار می آورد. اما این چنین اخباری مطمئنا باب میل اپرا نیستند چون امکان دارد در فروش این شرکت به یکی از غول های امنیتی چین خدشه وارد کند و فروش را به هم بزند.