همیاب ۲۴

فیس بوک در حال ساخت یک سرویس جدید ویدیویی

فیس بوک، غول شبکه های اجتماعی در حال ساخت یک سرویس جدید ویدیویی است.این بازی که برای رایانه های رومیزی و لپ تاپ ها ساخته خواهد شد از آن به عنوان یک تجربه همه جانبه عنوان شده است.
در حال حاضر این کمپانی درمورد جدیدترین ابتکارش، سکوت کرده است و هنوز زمانی را برای دادن اطلاعات بیشتر مشخص ننموده،که این ذهن گیمرهای فیس بوکی را به شدت مشغول کرده!!

فیس بوک بزرگترین پلت فرم بازیهای اجتماعی در دنیاست،که سال ۲۰۱۲ برای اولین بار نامش در بازار بورس سهام عنوان شد.بعد از آن برای اولین بار با شرکت بازی به نام Zynga شروع به همکاری کرد.احتمالا بعضی از بازی های محبوبش را همچون Words With Friends و سری FarmVille که در آن شما به عنوان رئیس یک مزرعه باید با ، مدیریت مزرعه ،کاشت و برداشت محصولات و غیره به رونق مزرعه ی شخصی خودتان میپرداختید و با به دست آوردن و جمع اوری پول به گسترش مزرعه کمک میکردین؛را به یاد دارید.

در سپتامبر همان سال، بیش از ۳۱۱ میلیون نفرحداقل یکبار در ماه zynga را بازی کردند که تقریبا همه آن ها با استفاده از فیس بوک انجام گرفته بود،که این جمعیت یک سوم کاربران آن زمان فیس بوک میشد.پول به دست آمده در سال ۲۰۱۱ که تقسیم بین دو شرکت شد،بیش از ۴۰۰ میلیون دلار بود.

اگرچه فیس بوک درباره این بازی ویدیویی جدیدش اطلاعات زیادی نداده است اما گویا از فناوری های یونیتی در ساخت این نوآوردش استفاده کرده است.
یونیتی یک موتور بازی چند سکویی است که در ساخت بازی ویدیویی برای کامپیوترهای شخصی، کنسول های بازی، دستگاه های همراه و وب سایت ها استفاده می شود. برای اولین بار در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سال ۲۰۰۵ برای سیستم عامل OS X معرفی شد و از آن زمان به حال بر روی پانزده سکوی دیگر توسعه یافته است.