همیاب ۲۴

نرم افزار مدیریت پسورد

بهترین نرم افزارهای مدیریت پسورد در سال ۲۰۱۶

داشتن امنیت در فضای مجازی دغدغه هر فردی است که از این محیط استفاده می‌کند. انسان امروزی در سایت‌های مختلفی عضو می‌باشد و در درجه اول استفاده از یک رمز خوب و مناسب لازمه استفاده از تکنولوژی روز می باشد.یک فرد ممکن است در سایت ها و اکانت های زیادی عضو باشد و به خاطر سپردن این همه پسورد کار دشواری باشد. همانطور که می‌دانید یکی از اصول حفظ امنیت در فضای مجازی این است که از یک رمز در همه جا استفاده نکنید و تنوع و تفاوت را رعایت کنید تا با خطر حمله هکرها مواجه نشوید. با کمک افزونه هایی که پیش‌فرض در مرورگرها نصب می شود شما می توانید بدون وارد کردن دوباره رمز وارد سایت دلخواه شوید. اما این منیجرها قابلیت استفاده در اپلیکیشن و تبلت را ندارند.

در این پست با دو نرم افزار مدیریت پسورد آشنا می شوید. با کمک یک اپلیکیشن پسورد منیجر، دیگر لازم نیست شما فکر خود را  درگیر انتخاب پسورد و به یادآوردن آن بکنید. کافی است کار های اصلی را انجام دهید و کارهای غیر ضروری مانند به یادآوردن پسورد را به نرم افزار پسورد منیجر بسپارید. حتی برخی از این نرم افزارها می‌توانند روند تغییر رمز عبور را برای شما به طور خودکار انجام دهند.

خصوصیات پیشرفته این نرم افزارها:

یکی از ویژگی های برجسته این نرم افزار ها این است که نه تنها برای پنل های ورود به سایت مفید است، بلکه می‌تواند برای برنامه های کاربردی و اپلیکیشن ها هم استفاده شود. همچنین یکی از اصول دیگر امنیت، تغییر رمز ورود می باشد که این نرم‌افزارها بطور خودکار انجام می دهند. این نرم افزارها به شما اجازه همگام‌سازی رمزهای عبور شما را در تمام دستگاه ها می دهد. برخی از آنها نیز شامل یک مکانیزم ایمن برای به  اشتراک گذاری رمزهای عبور با شخصی که مورد تایید شماست می باشد.مانند یک وارث اموال!!!!

نرم افزار Dashlane 4

یکی از این نرم‌افزارهای مردمی Dashlane 4 است. تعویض خودکار رمز عبور، دسترسی اضطراری و به اشتراک گذاری امن رمز و پروتکل احراز هویت از FIDO (هویت سریع آنلاین) بخشی از ویژگی های پیشرفته آن است.

Dashlane

دریافت Dashlane

نرم افزار LastPass

این نرم‌افزار هم نسخه رایگان و هم پولی دارد. توانایی همگام سازی رمزهای عبور در هر تعداد از کامپیوترهای رومیزی، گوشی‌های هوشمند و تبلت در حال اجرا ویندوز، سیستم عامل مک، لینوکس، iOS یا آندروید از ویژگی های منحصربفرد آن است. نسخه رایگان نیز اجازه  همگام سازی نامحدود، اما تنها بین  کامپیوترهای رومیزی، گوشی های هوشمند که از یک نوع هستند را می دهد.

LastPass

دریافت LastPass

نوبت شماست:

شما برای یادآوری و به‌خاطر داشتن پسورد هایتان چه کارهایی انجام می‌دهید؟ شما چه اندازه با نرم‌افزار های مدیریت پسورد آشنایی دارید؟