همیاب ۲۴

کره شمالی ورزشکارانش را از دریافت هدیه‌ی سامسونگ منع کرد

پیش از آغاز مسابقات المپیک ۲۰۱۶ در برزیل، سامسونگ اعلام کرده بود که ۱۲۵۰۰ دستگاه از نسخه‌ی مخصوصی از گلکسی اس۷ اِج برای هدیه دادن به تمام ورزشکاران المپیک ریو در نظر گرفته است اما حالا گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد مسئولان کره شمالی، ورزشکاران خود را از دریافت این هدیه محروم کرده‌اند.

 

ماه گذشته سامسونگ یک نسخه‌ی اختصاصی با تولید محدود از گلکسی اس۷ اِج برای المپیک تابستانی ریو ۲۰۱۶ معرفی کرد. این نسخه‌ی به‌خصوص از بدنه‌ی مشکی و دکمه‌ها و گوشه‌های رنگی به رنگ حلقه‌های المپیک و با آرم المپیک در پشت گوشی بهره می‌برد و طبق اعلام سامسونگ، به هریک از شرکت‌کنندگان در المپیک یک دستگاه از این مدل گوشی اهدا می‌شد. اما به گزارش Radio Free Asia به نظر می‌رسد کره شمالی این هدیه را از همسایه‌ی جنوبی خود نپذیرفته و به ورزشکارانش اجازه نمی‌دهد هدایای خود را دریافت کنند.

طبق گفته‌ی کمیته‌ی المپیک و دفتر سامسونگ، یکی از مسئولان کاروان ورزشی کره شمالی به دفتر سامسونگ مراجعه کرده، تمام ۳۱ گوشی مربوط به ورزشکاران این کشور را دریافت کرده اما آن‌ها را به ورزشکاران تحویل نداده است! بر اساس گزارش RFA، ورزشکار رشته‌ی تنیس روی میز بانوان کره شمالی در پاسخ به سؤالی در مورد دریافت گوشی هدیه، تنها سر خود را به نشانه‌ی رد دریافت هدیه تکان داده است!

کره شمالی سخت‌گیری زیادی رو کاروان ورزشی خود دارد و به گزارش واشنگتن پست، ورزشکاران این کشور حتی اجازه‌ی بازدید از اماکن مختلف را ندارند و از ارتباط با ورزشکاران سایر کشورها نیز منع شده‌اند. کره شمالی و جنوبی دشمنان خونی یکدیگر به حساب می‌آیند اما منع شهروندان از دریافت هدیه‌ای از یک شرکت تجاری آن هم هدیه‌ای که به همه‌ی افراد داده شده، کار چندان عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد!