همیاب ۲۴

گلگسی نوت ۷ و حاشیه های آن!

در تاریخ ۲۹ مرداد گوشی گلگسی نوت ۷  به صورت رسمی در جهان عرضه شد و در هفته اول شهریور ماه در ایران قابل خرید بود.در پست مقایسه تست سرعت نوت ۷ و آیفون ۶ هنوز آیفون ۷ به بازار نیامده بود و همه انتظار داشتند آخرین سری محصولات سامسونگ و اپل را باهم مقایسه کنند.هنوز زمانی از انتشار و عرضه آخرین محصول پرچمدار کمپانی سامسونگ نگذشته بود که اخباری مبنی در آتش سوزی دستگاه های سامسونگ نوت ۷ در رسانه های اجتماعی پیجید.

کمپانی سامسونگ سریعا موضوع را پیگیری کرد و حتی در طی بیانیه ها و مصاحبه هایی رسما از مردم بابت این اتفاقات ناگوار عذرخواهی کرد و اعلام کرد توسعه دهندگان در تلاش شبانه روزی هستند تا این مشکل را حل کنند.
علت اتش سوزی های پیاپی از سوی شرکت سامسونگ مشکل در باتری نوت ۷ گزارش شد.آخرین اخبار مبنی بر سوختگی یک ماشین به همراه نوت ۷ بود که نگرانی ها و وحشت زیادی را برای کاربران و دارندگان صاحبان گوشی گلگسی نوت ۷ ایجاد کرد. درروز پنج شنبه همواپیمایی آمریکا نیز به مسافران خطوط هوایی با سامسونگ گلکسی نوت ۷ هشدار داد  که حتما گوشی تلفن خود را خاموش  کنند و از شارژکردن آن در هنگام پرواز خودداری کنند.

در طی بروز پیاپی این اتش سوزی ها کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی هشدار جدی به تمام کاربران نوت ۷ در روز جمعه داد و خاطرنشان کرد: دارندگان گوشی های نوت ۷ از شارژ کردن گوشی خود جلوگیری کنند.

همچنین کمپانی سامسونگ به همراه تیم تحقیقی  CPSP در حال بررسی مشکل و رفع آن در سری های جدید نوت ۷ می باشند.


پیشنهاد جدید سامسونگ به دارندگان نوت ۷:

در امریکا به صاحبان نوت ۷ که نگران وضعیت گوشی خود هستند این موارد را پیشنهاد داده است:
۱٫ تبادل دستگاه در حال حاضر گلکسی Note7 با Galaxy Note7 جدید (در انتظار تایید CPSC).

۲٫تبادل گوشی نوت ۷  با سامسونگ j7  یا گلگسی اس ۷ و پرداخت قیمتی که مابین تفاوت است.

علاوه بر این، شرکت کنندگان در این برنامه  در  آمریکا یک کارت ۲۵ $ را به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد.
همچنین وب سایتی راه اندازی شده تا پاسخگوی مشکلات کاربران باشد.

در بخشی از سایت به سوالات متداول کاربران پاسخ داده شده است.برای نمونه:

  •  آیا  استفاده از نوت ۷ را  که سالم هست،ادامه دهم؟پاسخ جالب و متعدانه سامسونگ:آنجا که ایمنی و سلامتی شما  در درجه اول دغدغه  ماست،ما از شما می خواهیم  تا گوشی نوت ۷  خود را  با محصول دیگر سامسونگ همچون S7  مبادله کنید  و منتظر محصول تایید شده نوت ۷ بمانید.