ابرماه 14 نوامبر

اتفاقی کمیاب برای دیدن ابرماه امروز را از دست ندهید!

در سایت رسمی digitaltrends  در تاریخ ۴ نوامبر یعنی حدود دو هفته پیش راجع به این رویداد بزرگ صحبت شد و شمارش معکوس برای رسیدن به تاریخ ۱۴ نوامبر شروع شد.در امروز قرار است بزرگترین ماه را زمینیان مشاهده کنند.این اتفاق بار آخر در ژانویه سال ۱۹۴۸ میلادی افتاد و بار بعدی آن در ۲۵ نوامبر سال ۲۰۳۷ روی خواهد داد.اگر علاقمند به ثبت رویداد های مهم و عکاسی هستید دوربین خود را به دست بگیرید و در ساعت ۱۷:۲۲ به وقت ایران به تماشای ماه مشغول شوید!

در تاریخ ۲۴ آبان ساعت ۱۷:۲۲ به وقت ایران به تماشای رویداد نجومی منحصربفرد ماه بشینید!!!

ابرماه زمانی رخ می دهد که ماه به بزرگترین اندازه خود از دید زمین می رسد و نزدیکترین فاصله به زمین را در مدار بیضوی به دور زمین خواهد داشت.این ماه تقریبا ۱۴ درصد بزرگتر و ۳۰ درصد روشن تر از یک ماه کامل به طور متوسط به نطر می رسد.همانطور که توسط ناسا توضیح داده شده است، اصطلاح «ابرماه» بر یک تعریف کلی نسبت به گذشته گرفته شده است.درواقع به خاطر بزرگ تر بودن نسبت به حد معمول خود است.

بهترین زمان برای دیدن و بخصوص عکس‌برداری از این ابرماه به هنگام طلوع آن از سمت شرق است. چرا که به دلیل خطای انسانی و اینکه ماه در پس‌زمینه اشیای آشنایی چون کوه و درخت قرار می‌گیرد، بزرگتر از آن چیزی که هست به نظر خواهد رسید. پس علاوه بر آنکه بزرگترین ابرماه را داریم، خطای دید هم در چنین زمانی آن را بیش از پیش بزرگ خواهد کرد!

طبق خبرگزاری های منتشر شده در سطح اینترنت برای اروپا و آمریکا ماه در صبح ۱۴ نوامبر ساعت ۸٫۵۲ دقیقه EST (13.52 وقت جهانی) به بالاترین حد خود می رسد.در استرالیا باید تا ۱۵ نوامبر صبر کنید. ماه در ساعت ۱۲٫۵۲ دقیقه صبح به بالاترین حد خود می‌رسد.


با همیاب۲۴ جدیدترین اخبار روز دنیا را دنبال کنید…