انفجار ماشین لباسشویی سامسونگ

از انفجار گلگسی نوت۷ تا انفجار ماشین لباسشویی سامسونگ

پس از انفجارهای پیاپی گلگسی نوت۷ و پایان تلخ برای گوشی نوت۷، شرکت کره ای سامسونگ در حال جمع آوری  ۲٫۵ میلیون دستگاه گوشی گلکسی نوت ۷ عرضه شده بود تا اینکه با رسوایی جدید برای ماشین های لباسشویی این بار اعلام کرد که به زودی ۲٫۸ میلیون دستگاه ماشین لباسشویی های با ظرفیت بالای خود را در آمریکا به دلیل مسائل ایمنی جمع آوری می کند.زیرا احتمال انفجار این ماشین لباسشویی ها وجود دارد.

چه اتفاقی برای ماشین لباسشویی های سامسونگ افتاده است؟

ماشین‌های لباسشویی مورد فراخوان، همگی از نوع درب از بالا هستند که بین مارس ۲۰۱۱ و آوریل ۲۰۱۶ تولید شده اند.مشکل این ماشین‌ها، از دست دادن تعادل در برخی موارد بارگیری بیش از حد لباس یا لرزش بسیار زیاد است. این مساله منجر به جدا شدن بخش بالایی دستگاه در برخی ماشین‌های لباسشویی می‌شود. اگرچه این مساله بطور فنی “انفجار” محسوب نمی‌شود، اما بخش بالایی ماشین ممکن است پرتاب شده یا اینکه خراب شود. البته در برخی موارد بخش‌های مکانیکی دستگاه به بیرون پرتاب شده و حتی احتمال آتش‌سوزی هم وجود داشته که مساله امنیتی حائز اهمیتی محسوب می‌شود.

ماشین لباسشویی که در تصویر می بینید مربوط به خانومی در تگزاس می باشد که در دادگاه علیه سامسونگ شکایت کرده است. در کنار آن  کمیسیون ایمنی محصولات در روز جمعه گفت که تاکنون ۷۳۳ گزارش از ماشین لباسشویی سامسونک دریافت شده است که  شامل لرزش بیش از حد بالای دستگاه و یا جداشدن بخش بالایی آن بوده است.به گفته آژانس، صدمات وارد شده شامل شکستگی فک،یک شانه مجروح و کبودی است.

شرکت سامسونگ در پی جبران خسارات وارده

طی بروز این اتفاقات سامسونگ در صدد جبران و دلجویی از مشتریان، ارسال تعمیرکار بصورت رایگان و یک سال گارانتی را دستور کار قرار داده است.همچنین در صورت خرید مجدد محصولات سامسونگ به عنوان مشتری وفادار تا سقف ۱۵۰ دلار تخفیف را برای مشتریان در نظر گرفته است.با بروز بدشانسی های اخیر برای شرکت سامسونگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ سود این شرکت کره ای ۳۰ درصد کاهش یافته است.


با همیاب۲۴ جدیدترین اخبار روز دنیا و ایران را دنبال کنید…