از طرح رجیستری، تازه چه خبر؟

اخباری که از طرح رجیستر شدن گوشی های هوشمند این روزها به گوش ما می رسد همگی نشان از اجرای موفق یک طرح بسیار بزرگ دارد: طرح رجیستر شدن تمامی گوشی های هوشمند تلفن همراه.  و امروز، اول اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷، این طرح آخرین گام بزرگ خود را برداشت و تمامی برند ها از آغاز امروز مشمول طرح رجیستری شده اند.
این طرح با هدف کاهش و حذف پروسه قاچاق گوشی های تلفن همراه هوشمند برنامه ریزی و اجرا شده است و علاوه بر ایران، در دیگر کشور ها نیز از سالها پیش اجرایی شده است. طرح رجیستری که از ابتدای مهرماه سال ۱۳۹۶ آغاز گشت و تا اکنون نیز ادامه داشت، در آخرین فاز خود ،تمامی گوشی های تلفن همراه را مشمول طرح رجیستری کرده است.

بر اساس این طرح، از امروز هر گونه تلفن همراه هوشمندی که در گمرک ثبت نشده باشد و یا از مجراهای قانونی وارد کشور نشده باشد، خدماتی دریافت نخواهد کرد.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اعلام کرده است که تا کنون و از آغاز طرح رجیستری گوشی های هوشمند، حدود ۲۱۱ هزار گوشی هوشمند در لیست سیاه قرار گرفته اند که بیشترین آنها مربوط به نام تجاری اپل بوده است.

همچنین به خریداران کالای دیجیتال دست دوم هشدار داده شده است که در هنگام خرید گوشی های تلفن همراه هوشمند و یا تبلت های دست دوم، دقت بسیار زیادی به خرج دهند و قبل از خرید کالای دیجیتال دست دوم، از رجیستر بودن آن اطمینان حاصل نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر خواندن این صفحه به شما توصیه می شود: همه چیز درباره طرح رجیستری گوشی های هوشمند


پس از مدت ها سعی و تلاش تیم برنامه نویسی همیاب ۲۴، اپلیکیشن این سامانه به صورت کاملا رایگان و به منظور سهولت کار خریداران و فروشندگان محترم، در اختیار کاربران قرار گرفته است.

پیشنهاد همیاب ۲۴ به تمامی کاربران عزیز، دانلود و نصب اپلیکیشن رسمی این شرکت می باشد که با استفاده از آن، علاوه بر اطمینان از رجیستر بودن تلفن همراه، میتوانید از سرقتی نبودن آن نیز مطمئن شوید و خریدی امن را تجربه نمایید.

برای دانلود و نصب این اپلیکیشن کاملا رایگان به این لینک مراجعه کرده و یا کد زیر را برای نصب برنامه، با تلفن همراه خود اسکن کنید.

 

Hamyab App


همیاب ۲۴، بزرگترین سامانه ردیابی گوشی های سرقتی و مفقودی، تا پیدا شدن گوشی تلفن همراه شما، لحظه به لحظه در کنار شماست.