فیسبوک

اپلیکیشن فیسبوک را از گوشی حذف کنید!

طول عمر باتری یکی از فاکتورهای اساسی برای بقای عمر یک گوشی همراه است.کاربران همواره این دغدغه را به همراه دارند تا به هنگام استفاده از تلفن های هوشمند، شارژ باتری دیرتر تخلیه شود.در این میان نصب برخی نرم افزارهای جانبی در گوشی های موبایل باعث استفاده بیشتر باتری گوشی می شود.از این رو حذف برخی اپلیکیشن های جانبی می تواند عمر باتری را افزایش دهد.

یکی از اپلیکیشن های محبوب گوشی های اندرویدی فیسبوک می باشد که به سرعت جای خود را میان گوشی های هوشمند باز کرد.حدودا سه سال پیش، طی اخباری که در رسانه ها منتشر شد،گفته شد که نرم افزار فیسبوک در دستگاه های آیفون باعث تخلیه شدید باتری می شود.در سال گذشته، فیسبوک این مسئله را اعتراف کرد و خاطر نشان کرد که با انتشار نسخه به روز شده  فیسبوک، تا حدودی این مشکل را حل خواهیم کرد.اما امروز به نظر می‌رسد همچنان کاربران دستگاه‌های اندرویدی با مشکل گذشته تخلیه باتری مواجه شده اند و علت این مشکل همان نصب نرم افزار فیسبوک در گوشی های هوشمندشان است.

۲۰ درصد شارژ بیشتر باتری با حذف نرم افزار محبوب فیسبوک

Tech World Zone به تازگی آزمایشی باکمک  برنامه metal، برای تست نرم افزار فیسبوک در گوشی نکسوس۶ پی انجام داده و به نتایج جالبی رسیده است.با تست آزمایش  به مدت یک هفته و حذف اپلیکیشن فیسبوک از گوشی، در هر روز شارژ باتری گوشی به میزان ۲۰ درصد افزایش یافته است. درواقع اپلیکیشن فیسبوک حتی اگر گوشی به اینترنت هم متصل نباشد، مقداری از باتری را روزانه مصرف خواهد کرد.

به دنبال انتشار گزارشاتی از کاهش باتری های گوشی های اندرویدی، سخنگوی فیسبوک بیانیه ای را منتشر کرد:

“اخیرا گزارشاتی مبنی بر مشکلات سرعت اپلیکیشن فیسبوک بر روی گوشی های اندرویدی منتشر شده است.ما در حال بررسی این موضوع هستیم و به زودی با انتشار نسخه به روز شده نرم افزار فیسبوک مشکلات را تا حد زیادی بهبود خواهیم بخشید.”


هرچند سخنگوی فیسبوک به طور مستقیم بر مسئله باتری ها اشاره کرد اما بایستی تا نسخه به روز شده اپلیکیشن فیسبوک منتظر ماند تا ببینیم مشکلات گوشی های اندرویدی حل می شود یا خیر! بنابراین توصیه ما به شما دوستان عزیز همیاب۲۴ این است که اگر تمایل دارید همیشه به حساب فیسبوک خود دسترسی داشته باشید و از طرف دیگر میزان شارژدهی باتری برایتان  اهمیت زیادی دارد، بهتر است اپلیکیشن فیسبوک را حذف  کرده و  با استفاده از مرورگر گوشی، سایت فیس‌بوک را باز کنید!