تولدت مبارک گوگل !

( happy birthday google )

 موتور جستجوی گوگل در ۱۸ سالگی به سن قانونی رسید!!! وقتی اسم گوگل می آید ناخودآگاه یاد موتور جستجوی گوگل میفتیم.تحولی عظیم در بستر اینترنت که به زودی جای خود را میان کاربران دنیا باز کرد و امروزه بخش جدایی ناپذیر از زندگی افراد در سراسر دنیا شده است. در هر سن و زمینه کاری که باشید با مطرح شدن سوالی در ذهن سریع وارد صفحه اصلی گوگل می شوید و جستجوی خود را آغاز می کنید.

گوگل در سال ۱۹۹۸ در تاریخ ۴ سپتامبر توسط لری پیج و سرگئی برین دو  دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد بوجود آمد.هرچند که پروژه تحقیقاتی آن دو سال پیش آغاز شده بود.در سال ۲۰۱۳ رایان گرمیک مدیر بخش گوگل دودل (یا همان لوگوهای گوگل) در پستی نوشت: “تولد گوگل کی است؟ من مطمئن نیستم که حتی خودمان هم بدانیم!درواقع مدیران شرکت گوگل نیز در مورد تاریخ دقیق تولد گوگل به تفاهم قطعی نرسیدند!چون از ایده تا اجرا تاریخ های متفاوتی وجود دارد.با این حال امسال یعنی سال ۲۰۱۶ بر روی تاریخ ۲۷ سپتامبر به توافق رسیدند و جشن ۱۸ سالگی گوگل را معرفی کنند.جالب است که پیش از آن در تاریخ های ۷، ۸ و ۲۶ سپتامبر نیز اخباری مبنی بر تولد گوگل از سوی کمپانی منتشر شده  و جشن تولد گرفته شده است!

۲۷ سپتامبر لوگوی گوگل به شکل زیر تغییر کرد و انیمیشین جذابی نیز پخش شد که حرف G به معنای گوگل سایر حروف و تزئینات را ایجاد می کند!

تولد گوگل

امروزه خدمات گوگل از یک موتور جستجو ساده فراتر رفته است و در زمینه نرم افزار و سخت افزار وارد بازار جهانی شده است.از ساخت سیستم عامل اندروید در سال ۲۰۰۷ گرفته شده تا مرورگر کروم ، گوشی های هوشمند nexus و اخیرا گوشی google pixel ، خدمات جیمیل برای پیام رسانی ، ساعت های هوشمند، اخیرا تولید مودم های Wi-Fi و سرویس های تبلیغاتی گوگل که بخش عظیم سرمایه گوگل را تشکیل می دهد همه و همه بخش کوچکی از خدمات و توانایی های گوگل به سرتاسر دنیا می باشد!


در بلاگ همیاب۲۴ با دنبال کردن جدیدترین اخبار روز دنیا و تکنولوژی های نوین همیشه به روز باشید!