prevent hacking telegram

جلوگیری از هک شدن تلگرام-قسمت اول

حتما از گوشه و کنار و رسانه ها، مطالبی راجع به هک شدن تلگرام می شنوید.اخیرا اخباری منتشر شد که رئیس پلیس فتای ایران اعلام کرد: تلگرام مهد جرائم اینترنتی در ایران می باشد.۴۲/۵ درصد از جرائم اینترنتی توسط این نرم افزار فراگیر و محبوب صورت می گیرد. در قسمت اول آموزش قصد داریم شما را با مفهوم هک شدن در تلگرام توسط  هکر تا حدودی آشنا کنیم تا در هنگام مشاهده علائم ،سریعا به فکر حل مشکل و بالا بردن امنیت تلگرام خود باشید.در آموزش بعدی پیشگیری از هک شدن در تلگرام را آموزش خواهیم داد.با همیاب۲۴ همراه باشید:

آیا تلگرام من هک شده است؟در صورت مشاهده علائم هک شدن تلگرام چیکار کنم؟

۱- ارسال پیامهای نامربوط به دوستان، تشکیل گروه های غیر اخلاقی  و سوء استفاده های مالی و… همه و همه با استفاده از نام شما و اکانت تعریف شده برای شما صورت می گیرد و روح شما بی خبر است!در ساده ترین نوع هک شما طبق معمول وارد تلگرام خود می شوید و هکر-کسی که کنترل و ارسال پیام از اکانت تلگرام شما را برعهده گرفته- به راحتی با مخاطبین شما تبادل پیام می کند و تمامی مکالمات را پاک می کند. در این حالت شما عبارت you are typing  را مشاهده می کنید.در صورتی که هنوز شما شروع به چت و گفتگو نکرده اید.

راه حل: سریع به این مسیر بروید:Setting > Privacy and Security > Activee Sessions و مطابق شکل گزینه موردنظر را انتخاب کنید تا کسی بجز خودتان دسترسی به تلگرام شما نداشته باشد.همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید نسخه ای از تلگرام من در desktop کامپیوتری نصب و قابل استفاده است!

active-sessions

۲-در حالت سخت تر این است که هک کننده تلگرام برای ورود به تلگرام کد امنیتی در نطر بگیرد و شما حتی نتوانید وارد تلگرام خود شوید. راه حل: در این حالت به قسمت برنامه ها رفته و هرچه سریع تر تلگرام خود را پاک کنید و مجدد نصب کنید!!! مطابق شکل زیر از شما کد امنیتی می خواهد.

password from telegram

  • بر روی گزینه forget password بزنید.چون شما که رمزی که هکر انتخاب کرده را نمی دانید!!! با تصویر زیر روبرو می شوید.

Telegram recovery code to email

  • اگر ایمیل مندرج در عکس، ایمیل خودتان بود به  ایمیل خود بروید و کد ۶ رقمی که از تلگرام برایتان ارسال شده را وارد کنید و به محض ورود به حساب تلگرام خود به مسیر:
    Setting > Privacy and Security > Active Sessions بروید و گزینه Terminate all Other Sessions را لمس کنید تا برنامه تلگرام در تمام دستگاه های دیگر Log Out شود. ولی اگر ایمیل مندرج در پنجره باز شده برای شما نبود پیغام ابی رنگ:

?Having trouble acces singyour e-mail *********@gmail.com را انتخاب کنید. 

access to telegram

 در این حالت شما تلگرام خود را می توانید باز کنید اما تمامی داده ها و اطلاعات پاک شده است.ولی به هرحال اکانت خود را از هک کننده  تلگرام پس گرفته اید!


سوالات در ذهن:

تا اینجا برای دوستانی که ذهنیتی از هک شدن تلگرام  نداشتند توضیحاتی ارائه شد.قطعا برای شما دوستان عزیز همیاب۲۴ این سوالات شکل گرفته است که چیکار کنم تا مانع هک شدن اکانت تلگرام خود شوم؟آیا نکات امنیتی وجود دارد تا بتوان در برابر هک شدن از طریق تلگرام خود را ایمن کرد؟

پاسخ تمامی این سوالات در آموزش بعدی جلوگیری از هک شدن تلگرام !!! با همیاب۲۴ همراه باشید…