prevent hacking telegram

جلوگیری از هک شدن تلگرام-قسمت دوم

دوستان عزیز همیاب۲۴ در آموزش قبلی شما را تا حدودی با مفهوم هک شدن تلگرام توسط خرابکار اینترنتی یا همان هکر آشنا کردیم.حتما سوال هایی در ذهن شما شکل گرفته است که چه راهکارهایی وجود دارد تا مانع بروز هک تلگرام شد.در مواقع شکایات اینترنتی که مربوط به هک شدن تلگرام است می بینیم که کاربران با سهل انگاری و رعایت نکردن نکاتی هرچند به ظاهر ساده درگیر مشکلات فراوانی شده اند.در این آموزش برای بالابردن امنیت در نرم افزار تلگرام، راهکارهای عمومی و تخصصی را به شما آموزش می دهیم.نکاتی که در عین سادگی می تواند کارایی فراوانی داشته باشد.با همیاب۲۴ همراه باشید:

راهکارهای عمومی برای بالا بردن امنیت تلگرام

  • کد تاییدی که به هنگام نصب برنامه تلگرام برای شما ارسال می شود در اختیار هیچکس قرار ندهید.لو رفتن کد تایید نرم افزار تلگرام شما راهی برای نفوذ به اکانت تلگرام و هک شدن شما می باشد.
  • همیشه نرم افزارهای کاربردی برای گوشی هوشمند خود را از منبع اصلی و سایت های معتبر دریافت کنید.برای مثال هر نسخه نصبی از تلگرام  را که در اینترنت موجود است، دانلود نکنید.چون هکرها به راحتی می توانند در ازای نصب برنامه تلگرام که به شما پیشنهاد می دهند نرم افزارهای مخرب و نفودی خود را در گوشی شما بدون آنکه متوجه باشید راه اندازی کنند.
  • اگر تا الان قابلیت تایید دو مرحله ای یا همان Tow-Step Verification در تلگرام را فعال نکرده اید، هرچه زودتر این فعالسازی را انجام دهید تا ورود به حساب تلگرام شما بصورت دو مرحله ای و با تایید خودتان صورت بپذیرد.(در ادامه مطالب به شما آموزش می دهیم.)
  • در آموزش قبلی به شما یاد دادیم تا چگونه از طریق گزینه terminate all other sessions متوجه شوید که چه آی پی دیگری از اکانت تلگرام شما در حال سو استفاده کردن می باشد.به آموزش قبلی مراجعه کنید!

راهکارهای تخصصی برای بالابردن امنیت تلگرام

  • استفاده از passcodelock برای محافظت برنامه از افراد کناری شما هست.با انتخاب رمز ۴ رقمی از تلگرامتان محافظت کنید. از دونصویر زیر کمک بگیرید!

privacy and security


passcodelock telegram


  • استفاده از تایید دومرحله ای یا Tow-Step Verification

two-step-verification


همچنین از شما یک نام و آدرس معتبر ایمیل -برای فعالسازی از طریق لینک ارسالی به ایمیل شما-می خواهد.          name verification telegram

email verification telegram


دوستان عزیز همیاب۲۴ با رعایت نکات هرچند ساده بالا می توان تا حد زیادی امنیت تلگرام خود را بالا برده و با آسودگی بیشتر از فضای مجازی استفاده کرد.