ردیابی گوشی سرقتی

ردیابی گوشی دزدیده شده یا گم شده

شاید برای بسیاری از شما و یا بستگان و آشنایانتان پیش آمده باشد که گوشی شما به سرقت رفته و یا مفقود شده باشد و  نمی دانید که برای پیدا کردن گوشی خود چه راه حل هایی وجود دارد . روش ها و نرم افزارهایی برای ردیابی گوشی وجود دارد و ضمنا اپراتورهای تلفن همراه کشور نیز مکانیزم هایی برای مسدودسازی و ردیابی گوشی مفقود شده دارند .

ردیابی گوشی از طریق گوگل ( ردیابی گوشی اندروید )

در صورتی که گوشی اندرویدی شما مفقود شده است با استفاده از قابلیت Android Device Manager می توانید گوشی خود را ردیابی کنید . با استفاده از این قابلیت در صورتی که تنها یک بار از طریق گوشی اندرویدی خود وارد اکانت جیمیل خود شده باشید می توانید مکان فعلی گوشی خود را ردیابی کنید . همانطور که اشاره شد حتما باید یک بار اطلاعات gmail خود را در گوشی خود وارد کرده باشید . ( از طریق gmail ، google play ، Maps ، YouTube و … ) . برای ردیابی گوشی اندرویدی خود از این طریق باید وارد این لینک شده و اطلاعات اکانت جیمیل خود را وارد کنید . حال در صورتی که گوشی شما در حال حاضر به اینترنت متصل باشد ، مکان فعلی گوشی خود را خواهید دید و در غیر این صورت مکان گوشی شما در آخرین لحظه ای که به اینترنت متصل بوده نمایش داده خواهد شد .

google find my phone

همچنین در صفحه Find My Device گزینه هایی نیز برای اقدامات بعدی وجود دارد :
گزینه Ring : با انتخاب این گزینه به مدت ۵ دقیقه گوشی شما زنگ خواهد خورد .
گزینه Lock : با انتخاب این گزینه می توانید گوشی خود را قفل کنید و برای آن پسورد بگذارید .
گزینه Erase : با انتخاب این گزینه کلیه اطلاعات شما از روی گوشی پاک می شود .

ردیابی گوشی ایرانسل

در صورتی که در گوشی مفقود شده شما سیم کارت ایرانسل فعال است برای ردیابی گوشی خود از طریق اپراتور ایرانسل مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- ابتدا با پشتیبانی ایرانسل تماس بگیرید و شماره خود را مسدود نمایید . ( شماره پشتیبانی ایرانسل ۷۰۰ یا ۷۰۳۳ از خط ایرانسل و ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰ از سایر خطوط است )

۲- کد #۶۱۰۱* را شماره گیری کنید و مراحل زیر را انجام دهید تا درخواست شما در سامانه ردیابی ایرانسل ثبت شود :

* با ارسال عدد ۱ قوانین را تایید کنید .
* با ارسال عدد ۱ هزینه سرویس ردیابی ایرانسل را که ۱۰۰۰ ریال است تایید کنید .
اپراتور سیم کارتی که در گوشی مفقود شده داشتید را انتخاب کنید . ( عدد ۱ ایرانسل و عدد ۲ سایر اپراتورها )
* سریال گوشی (IMEI  ) را که یک کد ۱۵ رقمی است از روی جعبه گوشی پیدا کرده و ارسال کنید .

۳- ظرف مدت ۴۸ ساعت ، نتیجه ردیابی گوشی به خط ایرانسلی که از طریق آن با سامانه پیامکی تماس گرفتید ارسال می شود . در صورتی که نتیجه مثبت بود کد پیگیری و تاریخ ردیابی به وسیله یامک برای شما ارسال می شود و از طریق آن می توانید به مراجع قضایی مراجعه کرده و سایر مراحل قضایی را طی کنید .

۴- در صورتی که ظرف مدت ۴۸ ساعت پیامک نتیجه ردیابی را دریافت نکردید ، می توانید بعد از گذشت ۵ روز مجددا درخواست ردیابی ارسال کنید . هزینه هر بار ثبت درخواست در سامانه ردیابی گوشی ایرانسل ۱۰۰۰ ریال است .

 

ردیابی گوشی همراه اول

در صورتی که در گوشی مفقود شده شما سیم کارت همراه اول فعال است برای ردیابی گوشی خود از طریق اپراتور همراه اول مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- سریال گوشی (IMEI) را از روی جعبه گوشی پیدا کنید .
۲- سریال گوشی مفقود شده را از طریق یک سیم کارت دائمی همراه اول ، با شماره گیری کد دستوری زیر ارسال کنید:


۳- همچنین می توانید سریال گوشی را از طریق ارسال کد ۲۱۴۱ به شماره ۱۰ (سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول) ارسال نمایید .
۴- سرویس ردیابی گوشی همراه اول ظرف مدت ۱۰ روز از دریافت IMEI اقدام به پیدا کردن سیم کارت شما در شبکه می کند و در صورت موفقیت ردیابی گوشی شما نتیجه را از طریق پیامک به همان شماره ای که با آن درخواست ردیابی گوشی خود را داده اید ، ارسال می کند و شما می توانید از طریق این پیامک سایر مراحل حقوقی را از طریق مراجع قضایی طی کنید .
۵- در صورتی که پیامک نتیجه ردیابی گوشی مفقود شده خود را دریافت نکردید می توانید مجددا درخواست ردیابی گوشی خود را ارسال نمایید .

نکته ۱ : هنگام خرید گوشی حتما سریال گوشی (IMEI) را با جعبه تطبیق دهید تا در صورت مفقود شدن گوشی با مشکل مواجه نشوید .
نکته ۲ : بعد از خرید گوشی اکانت گوگل ( در صورتی که گوشی اندرویدی دارید) و اپل آیدی ( در صورتی که گوشی iOS دارید ) را فعال کنید تا در صورت مفقود شدن گوشی بتوانید با استفاده از سرویس های موجود ، گوشی خود را ردیابی و یا اطلاعات گوشی خود را پاک کنید .