quadrooter in android

رفع برخی ایرادات امنیتی اندروید

در ماه اگوست مطلبی مبنی بر پیداشدن  ایرادات امنیتی اندروید راجع به سیستم عامل اندروید منتشر شد.دراین مطلب به ضعف امنیتی اندروید اشاره شد که این ایرادات معروف به Quadrooter  می باشد.گوگل به چهارمورد آن اذعان کرده است  و  تعهد داده است تا ماه سپتامپر به رفع این ایرادات امنیتی بپردازد.دستگاه های الوده  به این نقض های امنیتی مربوط به کمپانی نکسوس بود و همچنین کمپانی سامسونگ هم در برخی نسخه های گوشی  همچون گلگسی اس ۷ و اس ۷ اج به این مشکلات دچار شده بود.برای اینکه بدانید ایا گوشی شما الوده به نقض امنیتی می باشد یا خیر،مطلب چگونه بفهمیم دستگاه اندرویدی ما آلوده شده یا نه؟ را مطالعه کنید.

در آخرین دور اصلاحات امنیتی آندروید  که سه شنبه  در ماه سپتامبر منتشر شد، این شرکت  دو نقص از ایرادات امنیتی”Quadrooter”  را که در ماه گذشته اعلام شده بود رفع کرد.بر طبق این اصطلاحات گوگل به عنوان توسعه دهنده اندروید گفته شده است  که اکثر تلفن ها قادر به دریافت این اپدیت امنیتی  می باشند.این اپدیت به صورت منظم و برنامه ریزی منتشر می شود که در این مرحله دو نقص رفع شده است.


طی انتشار این خبر گوگل در روز سه شنبه گفت که این دو ایراد امنیتی برجسته بر روی دستگاه های نکسوس  در ساعت های آینده و دستگاه های دیگر در چند روز آینده قابلیت به روزرسانی را دریافت خواهند کرد.


به روز رسانی نسخه اندروید

دستگاه های Nexus دریافت آخرین نسخه از اندروید به طور مستقیم از گوگل!

اگر دستگاه خود را از فروشگاه گوگل خرید کردید، به روز رسانی به طور معمول در عرض ۲ هفته  به دستگاه شما می رسد.اگر شما دستگاه خود را از یک شرکت مخابراتی تلفن همراه یا شخص ثالث دیگری خریداری کردید،به روز رسانی ممکن است بیشتر طول بکشد.

در جدول زیر می توانید تاریخ دریافت اپدیت اندروید را با توحه به دستگاه نکسوس  مشاهده کنید:

device_androidدریافت patch امنیتی اپدیت برای گوشی نکسوس

برای دریافت پچ امنیتی پس از رفع ایرادات امنیتی در گوشی های نکسوس مراحل زیر را ادامه دهید:

  1. به قسمت تنظیمات گوشیSettings بروید .
  2. گزینه About tablet یا  About phone را انتخاب کنید.
  3. اخرین نسخه پچ امنیتی را در این قسمت مشاهده می کنید. برای نصب و دانلود اقدام کنید.

دوستان عزیز همیاب ۲۴ اگر صاحب گوشی نکسوس هستید هم اکنون به سراغ تنظیمات گوشی خود بروید و اخرین نسخه امنیتی اندروید را فعال کنید تا دونقض و ایراد امنیتی که رفع شده است برای گوشی اندرویدی شما اجرا شود.