سارقین در ویلا

به گزارش روابط عمومی همیاب ۲۴،خانم ف.م چند روز قبل شماره سریال گوشی خود را در سامانه همیاب ۲۴ ثبت می نماید و داستان سرقت را اینگونه شرح می دهد: زمانی که برای مسافرت به یکی از شهر های شمالی رفته بودیم در آن منطقه ویلایی را اجاره کردیم. یک روز که شوهرم برای کاری بیرون رفته بود در پذیرایی نشسته بودم در حالی که تنها بودم  ناگهان چند نفر وارد ویلا شدند و با تهدید چاقو از من خواستند هر چه پول،جواهرات، موبایل و دوربین دارم به آنها بدهم. من نیز که بسیار ترسیده بودم جواهرات و پولهایم را به آنها دادم. سپس سارقین به سراغ موبایل و دوربین دیجیتال ما رفتند و آنها را نیز به سرقت بردند و متواری شدند. 

پس از آنکه پلیس منطقه را در جریان قرار دادیم، . پس از آن به تهران برگشتیم و در کلانتری ۱۲۸ تهران شکایت تنظیم نمودیم. در آنجا بود که سامانه همیاب ۲۴ را به ما معرفی کردند تا بتوانیم گوشی  سرقتی خود را ردیابی کنیم و ما نیز مشخصات گوشی را در سامانه همیاب ۲۴ ثبت کردیم.

هشدارهای امنیتی:

در مکان هایی که ممکن است تدابیر امنیتی برایشان در نظر گرفته نشده باشد، سعی کنید قبل از گرفتن ویلا از سیستم امنیتی آن اطمینان حاصل نمایید.

به هیچ عنوان در نقاط دورافتاده شهر ویلا اجاره نکنید.

هیچ گاه در مسافرت تنها در منزل نمانید.

تابلو شدن ممنوع
خودتان را جای یک زورگیر بگذارید، خواهید دید اولین کاری که انجام می دهد شناسایی طعمه یا همان قربانی بخت برگشته است. حالا در این میان هرچه لباس و پوشش و وسایل همراه مجلل تر باشد طعمه بیشتر مورد توجه شکارچی خود قرار می گیرد. پس در مرحله اول بایداز پوشیدن لباس‌ها نامتعارف و خیلی گران قیمت پرهیز کنید. اتومبیل غیرمتعارف هم مانند مغناطیسی قوی زورگیران را جذب می‌کند. یادتان باشد اگر دوست دارید اموالتان همیشه سرجای خود باشند و کسی از گرد راه نرسد و آنها را با خود نبرد باید اتومبیل، مغازه و یا خانه مسکونی خود را با استفاده از انواع و اقسام وسایل امنیتی مجهز کنید.

هر سلامی را علیک نگویید
این روزها زورگیران نیز خیلی سریع به روز می شوند، پس شما هم کمی هوشیار تر برخورد کنید. حالا که حواستان به موارد ایمنی جمع شده است باید بدانید که گاهی زورگیران از راه دوستی وارد شده واموالتان را می برند. به عبارت ساده‌تر این روزها زورگیران برای آنکه بدانند طعمه از چه قدرت دفاعی برخوردار بوده و چه میزان مال همراه خود دارد از راه دوستی وارد می شوند. بنابراین هر کسی به شما سلامی کرد و تلاش کرد تا با حرف های نسبتا بی ربط در دوستی با شما را باز کند محل‌اش نگذارید.

مقاومت نکنید
فرض را بر این می گیریم که با همه مراقبت و رعایت نکات ایمنی گرفتار زورگیر شده اید. یادتان باشد اغلب زورگیران از توان بدنی بالایی برخوردارند. البته در میان آنها نیز افراد کم توان و معتاد هم وجود دارد اما از آنجایی که به صورت گروهی زورگیری می‌کنند در میان تیم آنها افرادی ماهر در هنرهای رزمی نیز وجود دارد تا بتوانند از پس شرایط مختلف برآیند.
یادتان باشد همان معتادان گروه زورگیری نیز مجهز به انواع وسایل دفاعی هستند و در زمان خطر ممکن است دست به هر کاری بزنند، پس تنها کاری که در مقابل این افراد از دست شما بر می آید تسلیم شدن است.

با ۱۱۰ تماس بگیرید
اگر خدای ناکرده قربانی زورگیری شدید باید بلافاصه پلیس ۱۱۰ را از موضوع با خبر کنید تا ماموران انتظامی در محل حاضر شوند، پلیس اظهارات شاهدان را شنیده، مدارک را جمع آوری کرده و ماجرا را صورت جلسه می‌کند. باید بدانید که مامور پلیس در صورت جلسه خود میزان خسارت وارد شده، فهرست اموال سرقت شده، اموال تخریب شده و مختصری از چگونگی انجام جرم را و اینکه سارقان چند نفر بوده‌اند را نیز درج می‌کند. استفاده از سلاح و ساعت وقوع جرم نیز از دیگر اطلاعاتی است که در صورت جلسه قید می‌شود. در چنین مواردی باید سعی کنید افرادی که شاهد قضیه بوده‌اند تا زمان حضور پلیس در آنجا بمانند و ارتکاب این جرم را شهادت دهند. در غیر این صورت مامور از روی شواهد صورت جلسه را تنظیم می‌کند. پلیس بعد از تنظیم صورت جلسه آن را به نزدیک‌ترین کلانتری تحویل می‌دهد تا از آنجا به دادسرای محل وقوع جرم ارائه شود.