stolen data

سرقت اینترنتی از حساب بانکی

در گذشته سارقین در گوشه و اطراف کمین می کردند تا کیف پول شما را بدزدند.اما امروزه چیزی که بسیار دیده می شود سرقت اطلاعات یک فرد از جمله داده های بانکی افراد است.مجرمان سایبری به راحتی از عدم آگاهی کاربران به نفع خود استفاده می کنند و از حساب بانکی افراد پول برداشت می کنند.

با همیاب۲۴ همراه باشید:

آیا تا به حال با اصطلاح فیشینگ phishing آشنا شدید؟

بسیاری از ما روزانه خریدهای اینترنتی و ثبت نام های اینترنتی انجام می دهیم.با در دست داشتن کارت بانکی و وارد کردن اطلاعات خواسته شده کار بانکی خود را انجام می دهیم.اما در این بین به دلیل ناآگاهی ممکن است به راحتی اطلاعات کارت بانکی و درنتیجه پول و سرمایه خود را در اختیار سارقان اینترنتی قرار دهیم.

فیشینگ همان عملی است که سارقان اینترنتی با فراهم کردن صفحات درگاه های بانکی که کاملا مشابه درگاه های پرداخت اینترنت اصلی می باشند،به سرقت اطلاعات مهم افراد از جمله کارت بانکی می پردازند.

برای جلوگیری از سرقت اطلاعات کارت بانکی خود چه کنیم؟

با کمی دقت و آگاهی می توان نکات امنیتی را در بستر اینترنت رعایت کرد و مانع سرقت اطلاعات بانکی و درنتیجه سرمایه خود شد! یکی از راه حل های موجود که پلیس سایبری در نظر گرفته است دادن نماد الکترونیک به سایت های معتبر و قانونی است تا بتوان از میان هزاران سایت خرید اینترنتی،سایت های متقلب را که از درگاه های پرداخت استفاده می کنند،تشخیص داد.داشتن نماد الکترونیک برای هر سایت کار ساده ای نمی باشد و اتکا به این نماد می تواند مجوزی برای خرید و انجام تبادلات بانکی باشد!

  • اگر در سایتی این علامت را دیدید با خیال آسوده به خرید اینترنتی خود بپردازید.با کلیک بر روی تصویر اطلاعات دقیقی از دارنده سایت به شما نمایش داده می شود:

%d9%86%d9%85%d8%a7%d8%af-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86%db%8c%da%a9

  • همچنین به هنگام پرداخت از درگاه های امن به آدرس های سایت  در بالای نوار ابزار مرورگرتان توجه کنید.با دیدن کلمه https با اطمینان بیشتر به پرداخت پول خود ادامه دهید!

https


سایت همیاب۲۴ دارای نماد الکترونیک!

hamyab24دوستان عزیز همیاب۲۴ در صورت به سرقت رفتن گوشی و لپ تاپ خود با مراجعه به سایت اینترنتی همیاب۲۴ و  یا بخش ردیابی و اعلام سرقت کالا پیدا کردن آن را  با خیال آسوده به ما بسپارید.