سرقت گوشی مسافر در هنگام خواب

حتما برای بسیاری از شما نیز پیش آمده که در سفر وسایل خود را گم کرده باشید و یا از شانس بدتان با دزدان مواجه شده باشید. آقای و.ح نیز از جمله افرادی است که این اتفاق برایش پیش آمد. او که در سفر بود در شهر قم تصمیم گرفته بود شب را به همراه خانواده در پارک بوستان مهدی استراحت کند. ساعت ۷:۳۰ صبح روز جمعه زمانی که از خواب بیدار شدند متوجه شدند گوشی هایشان که در زیر متکایشان قرار داده بودند سر جایشان نبودند.بعد ازپرس و جو از اطرافیان آنها نشانه هایی از فردی که در آنجا پرسه میزده را به او دادند. اما دیگر سارق گریخته بود.

پس از این اتفاق ناگوار آقای و.ح زمانی که برای سوزاندن سیمکارت به دفتر خدماتی مراجعه میکند با سامانه همیاب ۲۴ آشنا می شود و اطلاعات دو گوشی سرقتی خود را  در این سامانه ثبت می کند تا از مزایای این سامانه بهره مند شود.

هشدارهای امنیتی:

سرپرست اداره پيشگيری از جرايم سايبری پليس فتا ناجا گفت: برای جلوگیری از سوء استفاده از اطلاعات داخل گوشی به خصوص گوشی های هوشمند توصیه کرد اطلاعات غیرضروری را از گوشی خود پاک کنید.

سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه هیچگونه اطلاعات مالی همچون اپلیکیشن های بانکی و کاری را بر روی گوشی خود ذخیره نکنید، گفت: در صورت داشتن چنینی فایلهایی حتما قبل از سفر این اطلاعات را از گوشی هوشمند خود پاک کنید.

وی با بیان اینکه از در اختیار گذاشتن گوشی خود به افراد غریبه و ناشناس خودداری کنید، زیرا این افراد می توانند از گوشی یا شماره شما سوء استفاده کنند و موجب دردسر شوند، گفت: در صورتی كه گوشی  مفقود شد و برای تحویل گوشی با شما تماس گرفتند حتما  قبل از تحویل به پلیس یا نمایندگان کاروان اطلاع بدهید.

زمانیکه قصد برپایی چادر را دارید در اماکن تعیین شده اسکان گرفته و به صورت انفرادی و در اماکن خلوت ساکن نشوید.

در صورت مشاهده هرگونه افراد مشکوک مراتب را سریعا به ماموران انتظامی اطلاع دهید.

از تخلیه کامل و ترک چادر جداً خودداری کنید.

اموال قیمتی خود را در معرض دید عمومی قرار ندهید.