telegram and signal

شکست نرم افزار سیگنال در مقابل تلگرام !

نرم افزار های متفاوتی در بین کاربران دنیا شناخته شده است.از جمله تلگرام که پس از مهاجرت افراد از وایبر به تلگرام بازار داغی میان کاربران ایرانی پیدا کرد.تلگرام، واتس آپ، فیس بوک منیجر همه و همه نرم افزار های آشنا میان ایرانیان است.در پست امنیت در کدام نرم افزار پیام رسان؟ با نرم افزار ناشناخته ای در بین ایرانیان آشنا شدیم. در این پست به درخواست یکی از دوستان همیاب ۲۴  می خواهیم اطلاعات بیشتری از نرم افزار سیگنال در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. Signal یک نرم افزار پیام رسان در کنار نرم افزار های دیگر می باشد که مشابه با تمام نرم افزار هایی هست که می شناسید!نرم افزاری که قابلیت تماس صوتی، اشتراک گذاری رسانه مانند فیلم و عکس را در سریع ترین زمان ممکن برقرار می کند.

امنیت بالای سیگنال را ادوارد اسنودن افشاگر کنونی و کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی،تضمین کرده است.این یعنی یه نقطه قوت بالا برای این نرم افزار پیام رسان!


 ویژگی های نرم افزار ناشناخته سیگنال!

signal-screenshot-169x300

  • تماس صوتی،چت خصوصی،چت گروهی و اشتراک گذاری رسانه  همگی بصورت رایگان
  • دارای رتبه نخست در رتبه بندی نرم افزارهای پیام رسان از لحاظ امنیت(تلگرام در رتبه آخر)
  •  ارسال پیام و تصاویر کاملا رمزنگاری شده و با امنیت بالا
  • موجود در دونسخه اندروید و ios  و نسخه دسکتاپی برای سیستم کامپیوتری شما

شاید گفتن این نکته جالب باشه که فردریک جاکوبز توسعه‌دهنده‌ی سیگنال-اپلیکیشن مورد علاقه‌ی ادوارد اسنودن- از کارمندان سابق شرکت اپل می باشد.تاکید اپل بر امنیت بالای گوشی های هوشمندش، نشانه ای بر حفظ امنیت در نرم افزار سیگنال است!جاکوبز توسعه دهنده سیگنال

چرا تلگرام از سیگنال پیشی گرفت؟؟؟؟

signal app

  • زمانی که این نرم افزار در سپتامبر ۲۰۱۵ اولین نسخه ios مناسب گوشی های آیفون را  وارد بازار کرد،نسخه اندرویدی تلگرام به سرعت  درسراسر ذنیا در حال انتشار بود.اگر در مارکت ها نگاهی بیندازید برنامه های اندرویدی بیشترین سهم بازار را در دست دارند.البته پس از مدتی نسخه اندرویدی سیگنال نیز در گوگل پلی منتشر شد.

  • از دیگر نقاط ضعف این نرم افزار نبودن نسخه دسکتاپی در اوایل معرفی بود.بسیاری کاربران مایل بودند که این نرم افزار را در سیستم کامپیوتری خود داشته باشند.البته با تاخیر نسخه دسکتاپی نیز منتشر شد.

  • همچنین اگر نسخه اندرویدی و دسکتاپی تلگرام را نصب کرده باشید متوجه مراحل ساده تر آن خواهید شد.در نصب نسخه دسکتاپی سیگنال حتما باید گوشی خود را مقابل کد QR قرار دهید تا بتواند ارتباط با گوشی شما را برقرار کند و پیام ها در سیستم کامپیوتری شما هم قابل نمایش باشد.با وجود امنیت بالا شاید کاربرپسند نباشد!!!در فیلم کوتاه زیر این مراحل را مشاهده کنید:

مشاهده محیط نرم افزار سیگنال در کامپیوتر

برای دریافت نرم افزار در نسخه اندروید و ios به لینک زیر مراجعه کنید:

                 google play      download security app


با همیاب۲۴ جدیدترین اخبار و تکنولوژی های روز دنیا را دنبال کنید!