موتور سارق در محل سرقت جا ماند

سارق موتورسوار پس از موبایل‌قاپی زمین خورد اما نمی‌دانست وقتی موتورش را در صحنه جا گذاشته و فرار کند، خیلی زود دستش رو می‌شود.

به گزارش همشهری، ماجرا از اين قرار بود كه ساعت ۲۰:۳۰هجدهم مهرماه جواني كه سوار بر موتور هوندا بود وقتي ديد زني در حال صحبت با موبايلش است به سمت وي حمله كرد و گوشي را از دستش قاپيد. زن جوان شروع كرد به دادوفرياد و از رهگذران كمك خواست. در همين هنگام دزد موبايل‌قاپ كه به‌شدت دستپاچه شده بود قصد فرار داشت اما وقتي رهگذران را مقابل خود ديد كنترل موتور را از دست داده و به زمين خورد. همين كافي بود تا شاهدان سرقت به سمت او بروند و دستگيرش كنند اما دزد جوان با تهديد سلاح سرد، درحالي‌كه موتور را در صحنه جا گذاشته بود، متواري شد.

دستگيري

پرونده با دستور قاضي علي‌وسيله ايردموسي بازپرس شعبه پنجم در اختيار مأموران پايگاه سوم پليس آگاهي تهران قرار گرفت و تحقيقات در اين خصوص آغاز شد. كارآگاهان از طريق موتورسيكلتي كه متهم در صحنه جا گذاشته بود موفق به شناسايي آخرين مالك آن به نام جواد ۲۷ساله شدند. او يكي از مجرمان سابقه‌دار بود كه از سال ۸۵تاكنون بارها به جرم شرارت، ‌سرقت مقرون به آزار، ايجاد مزاحمت براي شهروندان، حمل موادمخدر و… دستگير شده و به زندان رفته بود.

بررسي‌ها نشان مي‌داد كه جواد آخرين بار ۱۲آبان‌ماه پارسال با قرار وثيقه از زندان آزاد شده و مجددا فعاليت‌هاي خود را از سرگرفته است. اين متهم با توجه به اينكه موتورش را در صحنه سرقت جا گذاشته بود براي فرار از دستگيري مخفيگاه خود را ترك كرده بود اما كارآگاهان پاتوق‌هاي احتمالي وي را زيرنظر گرفتند تا اينكه سوم آبان‌ماه در قهوه‌خانه‌اي در اتابك شناسايي و دستگير شد. هنگام دستگيري، متهم براي فرار، با مأموران درگير شد اما در نهايت گير افتاد.

اين سارق در بازجويي‌ها چاره‌اي جز بيان حقيقت نداشت. وي اقرار كرد كه پس از آزادي از زندان، دست به ده‌ها فقره موبايل‌قاپي در مناطق شرق و مركزي زده است. وي كه اعتياد شديدي به مصرف موادمخدر از نوع شيشه دارد، گفت: هر دستگاه موبايل مسروقه را به قيمت ۱۰۰الي ۲۰۰هزار تومان مي‌فروختم يا به جاي پول از مالخران شيشه مي‌گرفتم.

در همين حال سرهنگ محمد نادربيگي، رئيس پايگاه سوم پليس آگاهي تهران گفت : تحقيقات از متهم ادامه دارد و شاكيان احتمالي مي‌توانند براي شكايت به پايگاه سوم پليس آگاهي تهران مراجعه كنند.

در صورت بروز چنین حوادثی چکار کنیم؟

شما می توانید با ثبت شماره سریال گوشی یا تبلت سرقتی در سامانه همیاب ۲۴ مانع از خرید و فروش آن توسط سارقین و مالخرها شوید. همچنین این سامانه امکان ردیابی گوشی شما را فراهم خواهد کرد.