واقعیت های عجیب ولی واقعی در مورد تکنولوژی

دانستن حقایق عجیب جهان همیشه برای ما از جذابیت خاصی برخوردار است، ما نیز در این مطلب قصد داریم از حقایق عجیب دنیای تکنولوژی پرده برداری کنیم. برخی از این حقایق ممکن است مسخره به نظر برسند و از شنیدن آنها تعجب کنید.

با تغییر فونت ها می توان در جوهر چاپگر صرفه جویی کرد

درست است که در همه مطالب از فونت های یکسانی استفاده نمی شوند. افراد به دلایل مختلف از فونت های گوناگونی استفاده می کنند. در واقع، اگر از فونت های سبک تر استفاده کنید، جوهر کمتری در هر صفحه استفاده می شود. بر اساس این فرض که شما از پرینترهای جوهرافشان با استفاده از کارتریج سبک قدیمی استفاده می کنید در صورت استفاده از فونت های سبک تا ۱۰ درصد می توانید در میزان جوهر مصرفی صرفه جویی کنید.

51657348-cms

ایمیل قبل از شبکه جهانی وب وجود داشته است

یک کلیپ جالب در یوتیوب با نام “چگونه یک ایمیل را ارسال کنید” وجود دارد. این ویدئو از یک شو تلویزیونی تکنولوژی به نام Database است، که در آن مجریان نشان می دهند که در آن زمان برای ارسال یک ایمیل چه کاری انجام می دادند. برای این کار افراد به یک کامپیوتر و یک تلفن دوار برای اتصال به یک سرویس به نام ها Micronet نیاز داشتند. که ابتدای آن WWW بود، آدرس اینترنتی وجود نداشت، و صفحات وب شماره داشتند. برای ایمیل، تعداد صفحات وب ۷۷۷۶ بود.

51657350-cms

QWERTY ها برای کند کردن شما طراحی شده اند

در واقع دو نظریه برای این وجود دارد. اولین نظریه برای زمانی است که شما به ماشین تحریر دستی نگاه می کنید. اگر کسی بیش از حد سریع تایپ کند، کلیدها فشرده می شوند. QWERTY حروف مشترک را با فاصله از یکدیگر قرار داده اند که باعث کم کردن سرعت می شوند.

نظریه دیگر این است که اپراتورهای تلگراف طرح QWERTY را برای کشف کدمورس آسان تر و سریعتر طراحی کرده اند. در هر صورت، دلیلی برای استفاده از طرح بندی وجود ندارد. شما می توانیددر تنظیمات زبان، طرح بندی صفحه کلید خود را به طرح سریعتر Dvorak آمریکایی تغییر دهید (یا یک صفحه کلید جدید Dvorak آمریکایی بخرید).

51657353-cms

۹۲ درصد ارز جهان دیجیتالی است

این بدین معنی است که بیشتر پولی که به دست می آورید، با آن داد و ستد می کنید، و برای خرید محصولات / خدمات و… استفاده می کنید در کامپیوتر وهارددرایوها وجود دارد. و تنها حدود ۸ درصد از ارز جهان به صورت پول فیزیکی است. و همه پول های سیاه از درون این ۸٪ بیرون می آید. این یک برآورد عادلانه است و به نظر می رسد اقتصاددانان بر روی آن توافق دارند، هرچند یک رقم دقیق نیست. در واقع بسیاری از معاملات بزرگ به صورت الکترونیکی انجام می شود.

بانک ها هم به صورت الکترونیکی ذخیره می کنند و این ۹۲٪ شامل همه نوع معاملات انجام شده با استفاده از کارت های اعتباری و انتقال های سیمی می شود.

51657346-cms

ثبت دامنه تا سال ۱۹۹۵ رایگان بود

این یک فرصت بزرگ برای مردم برای ثبت تمام دامنه های موردنیاز خود بود. در سال ۱۹۹۵ بود که یک شرکت به نام Network Solutions حقوقی برای ثبت نام دامنه تعیین کرد وهزینه ای برای آن در نظر گرفت. این هزینه بیش از حد زیاد بود و قیمتها به طور معمول برای هر دو سال از ۱۰۰ دلار شروع می شد.

۳۰ درصد این هزینه به بنیاد ملی علوم برای ایجاد یک بنیاد زیربناهای معنوی اینترنت پرداخت شد. این هزینه در سال ۱۹۹۷ برای دو سال به ۷۰ دلار کاهش یافت.

51657349-cms

Tron اصلی برای تقلب سرزنش شد

قدیمی ترها فیلم Tron در سال ۱۹۸۲ با بازی جف بریجز را به یاد دارند. بریجز در این فیلم نقش کوین فلین را داشت، یک مهندس نرم افزار که ارقام دیجیتالی را دریافت و در فضای مجازی دانلود می کرد، جایی که او با برنامه های کامپیوتری دیگر تعامل می کرد. اخیرا یک بازسازی از این کلاسیک علمی تخیلی، دوباره با بازی جف بریجز و دستکاری و اصلاح صورت گرفت. با این حال، فیلم اصلی توسط اسکار در سال ۱۹۸۲ (برای جایزه جلوه های ویژه) رد شد، زیرا آکادمی فکر می کردند، با استفاده از افکت های دیجیتال فریب خورده است.

51657355-cms

در سال ۱۹۵۶، ۵ مگابایت داده یک تن وزن داشت

در سال ۱۹۵۶، IBMکامپیوترهای RAMAC را راه اندازی کرد، این کامپیوترها شبیه به هارددرایوهایی که ما امروز استفاده می کنیم، بود. منظور ما از هارد درایو، چیزی است که در دیسکهای مغناطیسی استفاده می شد، و در آن از هد فیلم برای دسترسی و ارسال آن داده ها استفاده شد. هرچند در آن زمان، یک جهش عظیم در فن آوری ذخیره سازی انبوه محسوب می شد زیرا نشانده یک تغییر از کارت های پانچ و نوار مغناطیسی به هاردرایوهای با دسترسی تصادفی بود.

RAMAC ییش از ۱۰۰۰ کیلوگرم وزن داشت و ۵ مگاپیکسل داده به بیش از ۵۰ دیسک آلومینیومی بزرگ که با اکسید آهن مغناطیسی پوشیده می شد، نیاز داشت. این دیسک با سرعت ۱۲۰۰ دور در دقیقه می چرخید.

51657351-cms