کارمند سامسونگ بزرگترین سارق موبایل دنیا

یکی از کارمندان سامسونگ عجیب ترین راه را برای صاف کردن بدهی اش (که در یک شرطبندی باخته بود ) انتخاب کرد. این کارمند که نامش لی می‌باشد و جزیات دیگری از او فاش نشده برای صاف کردن بدهی اش جمعا ۸۴۷۴ تلفن هوشمند را طی دو سال از کمپانی ساسمونگ دزدید. مسئولین ادعا کردند که او از دسامبر ۲۰۱۴ تا نوامبر ۲۰۱۶ در دفتر مرکزی سامسونگ ( سوون، کره جنوبی ) حضور داشت. (مدت زمان عجیبی است که یک دزد بدون آنکه کسی متوجه شود به دزدی خود ادامه دهد)
خوب او با این همه گوشی چه کرد؟ مسلما او رابین هود زمانه نبوده و این گوشی ها را به کسانی که نیاز داشتند نداده است. پلیس اعلام کرده که او این موبایل ها را به یک دلال فروخته و رقمی حدودا ۷۱۰۰۰۰ دلار به جیب زده و بالاخره بعد از مدت ها دستگیر شده است.
او ابتدا در سال ۲۰۱۰ در شرکتی در کره کارش را آغاز کرد. کار او این بود که از گوشی های سامسونگی نگهداری می کرد که صاحبان آن برای توسعه یا تست قابلیت های جدید به مهندسین می دادند. از آنجایی که تمام کارکنان سامسونگ در هنگام خروج باید از اسکنر بدن رد شوند،اما لی از این کار مبرا بود زیرا او بر روی یک ویلچر می نشست. اگر اتهامات درست باشد لی با زیرکی از این جریان به سود خود استفاده کرده ایت.
ظاهرا سامسونگ تا سال ۲۰۱۶ متوجه گم شدن این گوشی ها نشد . ناگهان سامسونگ مشاهده کرد که بعضی از گوشی هایی که قرار نبوده در بازار باشند به ویتنام فروخته می شوند. وقتی رد پای این مشکل را دنبال کردند به لی برخورد کردند. ظاهرا این شخص مبلغی حدود ۸۰۰۰۰۰ دلار را در یک شرط بندی باخته و برای جبران آن دست به چنین کاری زده است.البته تنها کارمندان سامسونگ نیستند که به مشکل برخوردند.حتی رئیس شرکت لی جائه یونگ چندی پیش به خاطر رسوایی سیاسی دستگیر شده بود و محاکمه او همچنان ادامه دارد.
سامانه همیاب ۲۴ گسترده ترین بستر اطلاع رسانی و ردیابی گوشی، مفقودی و سرقتی در کشور می باشد که توانسته است در ۶ ماه تعداد زیادی  از کالاهای دیجیتال مفقودی و سرقتی را به مالباختگان برگرداند.