گم شدن گوشی در جمکران

آقای ح. ع که حدود یک ماه قبل گوشی خودشان را گم کرده بودند در سامانه همیاب ۲۴ ثبت نام نموده و اطلاعات گوشی را ثبت کردند. اما بعد از مدتی گوشی خود را پیدا می کنند و در سامانه آن را به پیدا شده تغییر وضعیت می دهند. اما مجددا پس از مدتی گوشی خود را در مسافرت در مسجد مقدس جمکران گم می کنند و با اطلاعاتی که از قبل در سامانه ثبت کرده بودند ثبت نام خود را فعال می کنند.

تیم همیاب ۲۴ کار خود را برای ردیابی گوشی آغاز می کند و خوشبختانه نتیجه ردیابی مثبت می شود و با دادن کدی به فرد مالباخته او مراحل پیگیری گوشی خود را آغاز می کند.

نکات امنیتی:

همیشه و در همه جا مراقب وسایل خود باشید.

در صورت گم شدن گوشی بهترین کار ثبت آن در سامانه همیاب ۲۴ می باشد زیرا ردیابی بسیار سریع و آسان صورت می گیرد.

حتما بر روی گوشی خود نرم افزارهای ردیابی را نصب نمایید تا در صورت گم شدن بتوانید خودتان آن را ردیابی نمایید

برای آیفون میتوانید از برنامه Find My iphone استفاده کنید که رایگان است و به حساب آیتونزتان متصل است. حتی اگر نرم افزاری روی گوشی خود نصب نداشته باشید میتوانید نحوه ردیابی آن را در اینجا بخوانید

 برای گوشی های بلک بری از برنامه Blackberry Protect که برنامه ای رایگان است استفاده نمائید

برای سیستم عامل اندروید از برنامه Lookout  که قابلیت ردگیری رایگان را دارد ولی برای اینکه خدمات اضافی نظیر قفل کردن گوشی گم شده را به شما بدهد باید هزینه ای تقریبا ۳ دلار برای هرماه بپردازید. همچنین می توانید از برنامه هایی نظیر android device manager و نرم افزارهای ضد سرقت  استفاده نمایید.

نهایتا برای تلفن های همراه ویندوز فون میتوانید از مسیر زیر اقدام نمائید: Settings-> Find my Phone-> ‘Connect to these features faster’ and ‘Save my location every few hours’   با این کار در صورتی که تلفن همراه خود را گم کردید میتوانید از طریق اینترنت به حساب کاربری خود وارد شوید و از طریق نقشه ای که در اختیارتان قرار میدهد جای گوشی خود را پیدا کنید، نکته مهمی که این برنامه ها در اختیار شما قرار میدهند امکان حذف اطلاعات از روی گوشی از راه دور است که یک امکان ارزشمند برای این برنامه هاست که در برنامه های ذکر شده در بالا برای آیفون و بلک بری رایگان بوده ولی در نسخه اندرویدی باید هزینه ای که ذکر شد را پرداخت کنید(قطعا گزینه های رایگان برای اندروید نیز وجود دارد در صورتی که یکی از آنها را میشناسید در بخش نظرات معرفی کنید تا همه از آن استفاده کنیم). با توجه به کارهایی که امروزه از طریق تلفن همراه انجام میدهیم قطعا این که بدانیم اطلاعاتی از قبیل شماره تلفن های مهم، اطلاعات حساب بانکی و … در اختیار کسی قرار نمیگیرد خیلی مهم است. این برنامه ها حتی امکان این را میدهند که وقتی تلفن شما مثلا در جایی افتاده و در وضعیت لرزش یا سکوت است برای اینکه پیدا شود زنگ خاصی را به صدا در بیاورد.