بیمه گوشی

۱۰ اشتباه بسیار خطرناک

Protect Your Bubble یک مرکز بیمه در انگلستان با رویکردی تازه و ساده است که در زمینه بیمه دارای ۱۲۰ سال تجربه می باشد. این شرکت دارای بیش از یک میلیون مشتری درانگلیس، ایرلند و ایالات متحده آمریکا می باشد که هر از گاهی نتایج تحقیقات خود را در قالب مقاله هایی به بازار عرضه می کند.
متن زیر از یکی از مقاله های این کمپانی گرفته شده است:

موسسه بیمه Protect Your Bubble بر طبق تحقیقات فراوان خود توانسته است لیست اشتباه های بسیار خطرناکی را که هر فرد در طول روز با گوشی هوشمند خود مرتکب می شود را ارائه نمایند. این اشتباهات رایج عبارتند از:

۱- برای گوشی هوشمند خود رمز عبور انتخاب نمی کنید: بر اساس آمارها، ۶۲% از صاحبان گوشی های هوشمند برای موبایل خود از هیچ گونه رمز عبوری استفاده نمی کنند. نتایج نشان داده اند که صاحبان این دستگاه ها، ۳۳% بیشتر از دیگر افراد با سرقت اطلاعات شخصی مواجه می شوند.

۲- ورود خودکار به حساب بانکی و یا سایت ها ی مالی: بر اساس آمارها، ۳۲% از صاحبان گوشی های هوشمند، رمز های عبور خود را در حافظه ی موبایل خود ذخیره می نمایند تا بتوانند به راحتی و به صورت خودکار وارد حساب بانکی و یا حساب های مالی خود شوند.

۳-  تهیه، ذخیره و ارسال تصاویر شخصی به دیگران توسط گوشی هوشمند: بر اساس آمارها، ۲۰% از نوجوانان اقدام به تهیه عکس با گوشی های هوشمند خود میکنند و این عکس ها را از طریق پیامک یا دیگر سایت های آنلاین، با دیگران به اشتراک می گذارند. البته که قضیه همینجا تمام نمی شود. ۱۷% افرادی که این عکس ها را دریافت می کنند، آنها را به دست دیگران می رسانند.

۴- کلیک بر روی هرگونه لینک حتی لینک های موجود در ایمیل های اسپم: بر اساس آمارها، حدود ۴% از سرقت های اطلاعاتی، توسط پست های الکترونیک حاوی لینک های مخرب صورت می پذیرد. به طور کلی، روزانه در حدود ۱۵۶ میلیون پست الکترونیکی، با هدف سرقت اطلاعات به سر تا سر جهان ارسال می شود.

۵- به اشتراک گذاری آنلاین تصاویر هنگام تعطیلات و یا سفر: بر طبق آمارهای موجود، بیش از ۷۵% از سارقان و مجرمانی که دستگیر شده اند اعلام داشته اند که با استفاده از شبکه های مجازی به اطلاعات افراد دسترسی پیدا می کنند و برای هدف خود اقدام می کنند.

۶- انتشار و به اشتراک گذاری تصاویر بدون خاموش کردن ابزار نشان دهنده موقعیت جغرافیایی: بر اساس آمار منتشر شده از موسسه Protect Your Bubble، روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون عکس در شبکه های اجتماعی منتشر و به اشتراک گذاشته می شوند.

۷- به اشتراک گذاردن اطلاعات شخصی با اشخاص کلاه برداری که خود را به جای کارمند بانک جا می زنند: بر اساس آمارهای منتشر شده، حدودا ۲۷% از سرقت اطلاعات از طریق تماس های تلفنی این اشخاص، و کلاهبرداری از حساب های بانکی صورت می پذیرد.

۸- از قاب محافظ گوشی هوشمند استفاده نمی کنید: بر طبق آمارها، ۲۵% از صاحبان گوشی های هوشمند از قاب های محافظی که برای این دستگاه ها وارد بازار شده است استفاده نمی کنند.

۹- متصل شدن به شبکه های بیسیم و ناامن اینترنتی: بر طبق بررسی های صورت گرفته توسط مرکز بیمه Protect Your Bubble حدود ۵۲% از کاربران از طریق گوشی های هوشمند خود به هر شبکه ای حتی شبکه های بی سیم ناامن متصل می شوند.

۱۰- گوشی هوشمند خود را بیمه نمی کنید:  این مرکز در تحقیقات خود به نتیجه جالبی رسیده است که ۶۰% از کاربران گوشی هوشمند، به هنگام خرید گوشی هیچ گونه برنامه ای برای دریافت خدمات بیمه گوشی و استفاده از آن ندارند.

 

همیاب ۲۴، نماینده رسمی بیمه نامه سامان حامی می باشد که خدمات بیمه ای را برای گوشی های هوشمند موبایل، تبلت و لپ تاپ در مقابل خطرات زیر ارائه می کند:

۱- ضربه فیزیکی و شکست    ۲- نفوذ مایعات و آب خوردگی      ۳- نوسانات ولتاژ برق     ۴- بلایای طبیعی و آتش گرفتگی دستگاه    ۵- سرقت

این بیمه نامه به همراه خدمات VIP دریافت و ارسال رایگان در سراسر کشور ارائه می شود. همچنین همراه با این بیمه نامه، یکسال بیمه نامه آتش سوزی منزل مسکونی نیز به خریداران محترم هدیه می گردد.

برای منتقل شدن به صفحه بیمه نامه و مطالعه موارد بیشتر بر روی این لینک کلیک کنید.