با بزرگترین هک های اخیر آشنا شوید

امنیت و هک همیشه از موضوعات داغ روز محسوب میشدند و این روزها با هک سایت یاهو بیش از پیش بحث جنجال برانگیزی شده است،خالی از لطف نیست که در همین راستا به معرفی ده هک بزرگ اخیر این سال ها بپردازیم،در ادامه با همیاب ۲۴ همراه باشید.

Yahoo :: در سپتامبر سال ۲۰۱۶ خبری مبنی بر هک اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر فعال در یاهو منتشر شد.یاهو این خبر را تایید کرد و گفته شده از سال ۲۰۱۴ هکرها این اقدام را انجام دادند و به اطلاعات شخصی کاربران از جمله اسامی،ایمیل،پسوردها،سوالات و پاسخ های امنیتی حین ساخت اکانت دسترسی پیدا کردند.

MySpace :: حمله هکری به شبکه اجتماعی قدیمی MySpace در تاریخ ۱۱ ژوئن ۲۰۱۳ انجام شد که طی آن اطلاعات و رمز عبور بیش از ۴۲۷ میلیون حساب کاربری به سرقت رفت. شرکت رسانه‌ای Time این شبکه اجتماعی را حدود سه ماه قبل از هک شدن خریداری کرده بود.

Ashley Madison :: :یک سایت خدمات دوست‌یابی آنلاین است که برای افراد متأهل و کسانی در رابطه جدی هستند طراحی شده‌است. شعار این وبگاه “زندگی کوتاه است، خیانت کن” بود. این سایت در ژوئیه سال ۲۰۱۵ مورد حمله هکرها قرار گرفت و داده‌های این وبسایت بدست هکرها افتاد. این کار باعث شد که داده‌های مربوط به حدود ۴۰ میلیون کاربر آن، در معرض سوء استفاده قرار گیرد. هکرها قبلاً از انتشار داده‌ها تهدید کرده‌بودند که اگر وبگاه تعطیل نشود این داده‌ها را منتشر خواهند کرد.

Trump :: :: دونالد ترامپ، مدیرمجموعه هتل‌های ترامپ اعلام کرد هکرها در فاصله ماه می سال ۲۰۱۴ تا ژوئن ۲۰۱۵، توانسته‌اند به سامانه‌ تبادلات آنلاین شعبات مختلف این هتل‌ در ایالت‌های آمریکا دسترسی پیدا کنند و اطلاعات کارت های اعتباری ۷۰,۰۰۰ مشتری به سرقت رفت. در این حمله، شعبات این هتل در ایالت‌های نیویورک، میامی، شیکاگو، هاوایی، لاس‌وگاس و تورنتوی کانادا آسیب دیده‌اند.

Wyndham :: :: در بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ حداقل سه بار داده ها و اطلاعات شخصی مشتریان این هتل توسط هکرهای اینترنتی سرقت شده است. کلاهبرداران اینترنتی به نفوذ به دیتاسنترهای این هتل زنجیره ای اسامی و دیگر اطلاعات شخصی ۶۰۰,۰۰۰ کاربر را به سرقت بردند.هنوز مشخص نیست از این اطلاعات مسروقه چه سوءاستفاده هایی به عمل آمده ، اما ارزش مادی خسارات وارده به افراد از این طریق بیش از ۱۰ میلیون دلار برآورد شده است.

Sony :: در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۴ گروهی به نام GoP یا Guardians of Peace به سرورهای سونی حمله کردند. آنها بیش از ۴۰ گیگابایت از اطلاعاتی که از سرورهای سونی دزدیده بودند را در اینترنت منتشر کردند که شامل اطلاعات خصوصی و شخصی کارمندان، میزان حقوق دریافتی، شماره های ملی، حقوق هنرپیشه ها و البته چندین نسخه از فیلم های منتشر نشده سونی پیکچرز میشد.قبلتر نیز در سال ۲۰۱۱ اعضای Anonymous و LulsSec طی ۵۰ روز به شبکه پلی استیشن حمله کردند و اطلاعات بیش از ۷۵ میلیون کاربر کنسول بازی سونی را به یغما بردند.

Linkin :: در ماه می سال ۲۰۱۲، ۱۱۷ میلیون حساب‌کاربری لینکدین هک شدند. فردی با نام مستعار «صلح» (Peace) تلاش کرد تا این اکانت ها را در بازارهای سیاه «وب تاریک» به فروش برساند و در عوض آنها ۵ بیت کوین (چیزی در حدود ۲۳۰۰ دلار) دریافت کند.

Dropbox :: آگوست سال ۲۰۱۲ هکری موفق شد به اطلاعات بیش از ۶۸ میلیون ایمیل و پسورد کاربران این سایت دسترسی پیدا کند.