۴ روش عالی برای ردیابی گوشی سامسونگ

حتما برای شما هم پیش آمده که گوشی خود را در مکانی جا بگذارید یا هنگامی که مشغول صحبت هستید آن را از شما بربایند. در اینگونه مواقع شما به فکر راه حلی برای ردیابی گوشی خود هستید البته همیشه ردیابی برای گوشی سرقت شده صورت نمی گیرد گاهی شما برای اینکه از موقعیت مکانی کودک خود باخبر باشید نیاز به ردیابی دارید.

این بار در همیاب ۲۴ سعی میکنیم به ردیابی گوشی سامسونگ بپردازیم چرا که سامسونگ در بین مردم گوشی محبوب تری محسوب می شود.

در این مقاله دو حالت را در نظر می گیریم. حالت  اول زمانی است که شما روی گوشی اندرویدیتان برنامه ای نصب نکرده باشید ما به شما آموزش می دهیم که چگونه آن را ردیابی کنید و حالت دوم زمانی است که شما از قبل پیش بینی این روز را کرده بودید و با نصب برنامه هایی در گوشی خود، کار را برای خودتان آسان کرده اید

 

چگونه گوشی سامسونگ خود را بدون نصب برنامه ردیابی کنید

در صورتی که روی گوشی خود برنامه ای نصب نکرده باشید روش هایی وجود دارد که می توانید به کمک آن ها گوشی گم شده یا سرقتی خود را ردیابی کنید

۱. ردیابی به کمک مدیریت دستگاه اندروید گوگل

در چه صورتی می توانید از این روش استفاده کنید؟ در صورتی که شرایط زیر برقرار باشد:

 • دستگاه به اکانت گوگل‌تان وصل شده باشد.
 • دستگاهتان به اینترنت وصل باشد.
 • به مدیریت دستگاه (ADM) خود اجازه داده باشید که محل دستگاهتان را مشخص کند )به طور پیش فرض on است ) تغییر این گزینه در قسمت تنظیمات برنامه گوگل است.
 • به مدیریت دستگاه (ADM) خود اجازه داده باشید که دستگاهتان را قفل و اطلاعات آن را پاک کند )به طور پیش فرض off است)

مدیریت دستگاه اندرویید (ADM) ابزار رسمی و ساده گوگل برای ردیابی گوشی یا تبلت اندروییدتان است. این بهترین روشی است که شما بدون نصب نرم افزار میتوانید دستگاه اندرویدی خود را ردیابی کنید شما باید گوشی تان را به حساب کاربری گوگلتان وصل کنید و به اینترنت متصل باشید پس از آن سایت Android Device Manager  را باز کرده و منتظر می مانید تا لود شود . اکنون به صورت خودکار گوشی شما ردیابی می شود.

 

در صورتی که لپ تاپی کنارتان نبود به کمک یک گوشی اندرویدی دیگر میتوانید این مراحل را انجام دهید. می توانید برنامه Android Device Manager  را از طریق این لینک دانلود کنید.

۲. ردیابی گوشی سامسونگ به کمک google maps  ( حتی در صورت خاموش بودن گوشی)

شرایطی که باید برقرار باشد تا بتوانید از این روش استفاده کنید:

 • دستگاهتان به اکانت گوگلتان وصل شده باشد.
 • دستگاهتان به اینترنت دسترسی داشته باشد.
 • گزارش موقعیت و تاریخچه مکان‌ها روی دستگاه‌تان فعال شده باشد (می‌توانید این گزینه را در قسمت تنظیمات برنامه گوگل دستگاهتان تنظیم کنید)

 

این برنامه فقط از دکل های مخابراتی و تشخیص موقعیت wifi برای جمع آوری موقعیت مکان ها استفاده می کند.

برای ردیابی گوشی خود به سایت  Google Maps Location History  بروید  و روز جاری را انتخاب کنید. در پایین تقویم روی گزینه “Show timestamps” کلیک کنید تا تمام تاریخ‌هایی که مکان دستگاهتان ثبت شده است را ببینید. برای دیدن آخرین موقعیت گوشیتان روی آخرین timestamps کلیک کنید.

با استفاده از این روش حتی اگر گوشیتان خاموش باشد نیز می توانید آن را ردیابی کنید زیرا قبل از اینکه گوشیتان خاموش شود گوگل موقعیت جاری را ذخیره می کند.

توصیه می‌شود که اول از Android Device Manager یا Android Lost استفاده کنید زیرا آنها با استفاده از GPS دستگاهتان ویژگیهای سودمند دیگری را نیز ارائه می‌دهند.

 

ردیابی گوشی سامسونگ با استفاده از نرم افزار

 • ردیابی با ویژگی منحصر به فرد Find My Mobile

شما می توانید با استفاده از سرویس ردیابی سامسونگ Find My Mobile گوشی خود را ردیابی کنید. البته باید حساب کاربری سامسونگ داشته باشید و قبل از آنکه گوشی خود را از دست بدهید دستگاهتان را با آن رجیستر کنید.

اگر صاحب اکانت سامسونگ نیستید همین الان اقدام کنید

شرایطی که باید برقرار باشد تا بتوانید از این روش استفاده کنید:

 • دستگاهتان به اینترنت وصل باشد.
 • باید اکانت (حساب کاربری) سامسونگ داشته باشید و دستگاهتان در حساب کاربری سامسونگ‌تان ثبت شده باشد.
 • ویژگی Find My Mobile باید در گوشی سامسونگ‌تان تنظیم شده باشد. (کنترل از راه دور فعال شده باشد)

وارد سایت Find My Mobile Samsung  شوید  از قسمت سمت چپ بررسی کنید که دستگاهتان به اکانتتان وصل است. حالا گزینه ‘Locate my device’ را انتخاب و روی دکمه locate کلیک کنید. اگر دستگاهتان آن لاین (به اینترنت وصل باشد) و کنترل از راه دور آن فعال بود می‌توانید مکان تقریبی آن را ببینید.

سایر ویژگی های این برنامه شامل  قفل کردن دستگاه، به صدا درآوردن آن به همراه ارسال پیغام و پاک کردن اطلاعات می باشد.

۳. ردیابی گوشی به کمک Dropbox

شرایطی که باید برقرار باشد تا بتوانید از این روش استفاده کنید:

 • دستگاهتان به اینترنت وصل باشد.
 • در برنامه Dropbox (دراپ باکس) گزینه tryرا فعال کرده باشید.
 • شخصی باید با گوشی مفقودی‌تان عکس بیندازد.

در صورتی که از سایر راه حل ها نتیجه ای نگرفتید این روش می تواند اخرین روش باشد. البته در این روش نیز شما باید قبل از گم شدن گوشی این برنامه را  نصب و گزینه “Camera Upload”  را روی آن فعال کرده باشید. حال اگر شخص سارق با گوشی شما عکس بگیرد این عکس به پوشه  “Camera Uploads”  دراپ باکس تان منتقل می شود که شما می توانید از طریق این عکس موقعیت سارق و یا چهره او را شناسایی کنید.

۴. ردیابی گوشی سرقتی یا گم شده به کمک سامانه همیاب ۲۴

شما می توانید گوشی سامسونگ گم شده یا به سرقت رفته خود را در سامانه همیاب ۲۴ ثبت نمایید تا مراحل ردیابی آن با سرعت بیشتری صورت بگیرد. بدین منظور تنها کافیست در کادر جستجو موجود در صفحه اصلی سایت مذکور IMEI گوشی و تبلت و یا شماره سریال کالای دیجیتال خود را وارد نمایید. بدین ترتیب در صورتی که کالای دیجیتال مورد نظر در لیست کالاهای سرقتی و یا گمشده باشد، مطلع خواهید شد.

برای اطلاع از نحوه ردیابی این سامانه می توانید به سایت زیر مراجعه و کالای خود را ثبت نمایید.

همیاب ۲۴